رشت رویایی- خواننده آلبوم «فقط گوش کن» با بیان خاطره نوروزی از زنده یاد مرتضی پاشایی هنگام ضبط یک کلیپ ویژه تعطیلات سال نو از این خواننده به عنوان اسوه ادب و احترام به بزرگ‌تر یاد کرد.

رضا صادقی که این روزها برای برگزاری چند کنسرت در کشور آمریکا به سر می‌برد همزمان با ایام تعطیلات سال نو در گفت و گو با مهر خاطره‌ای از یکی از نوروزهای خود را این‌گونه تعریف کرد: نوروز سال ۹۳ بود که قرار شد برای ضبط کلیپ ویژه‌برنامه احسان علیخانی سر فیلم‌برداری حاضر شویم و در روزی که هوا به شدت سرد بود، قرار تصویربرداری گذاشته بودیم و من به همراه دوستان دیگر و زنده‌یاد مرتضی پاشایی جمع شدیم. من لباس تابستانی پوشیده بودم و چون هوا سرد بود، مرتضی پاشایی کل آن محوطه را گشت تا برای من کاپشنی پیدا کند و آخر سر هم موفق شد و کاپشن خود را روی شانه‌های من انداخت و در طول تصویربرداری هم بارها از من می‌پرسید: «عمو سردت نیست که؟»

وی افزود: مرتضی در آن روزها که نزدیک عید بود و اتفاقاً او هم به دلیل بیماری حال و روز خوبی نداشت نزدیک من آمد و گفت: «عمو سال بعد عکس من را هم کنار عکس همشهری‌ات ناصر عبداللهی بگذاری. غمگین شدم و اخم کردم و حالم گرفته شد. هیچ انرژی‌ای برای ادامه ضبط نداشتم و گفتم: «تو حالت خوب می‌شود پسر. فکر منفی هیچ‌وقت نکن. خدا تو را و ما را دوست دارد. خدا به خاطر همه دوستدارانت و دعای خیر آنها حتماً حالت را خوب می‌کند. مرتضی خندید و آن خنده هنوز در ذهن من است.

این خواننده موسیقی پاپ کشورمان بیان کرد: هر سال نزدیک عید یاد جمله مرتضی می‌افتم و دلم می‌گیرد. یاد آن روز می افتم که با چه ادب و احترام با همه عوامل برخورد می‌کرد و مردم چقدر دوستش داشتند. این عزت و احترامی که مردم برایش قائل بودند فقط خواست خدا بود و نجابت این پسر دلیل اصلی آن. مرتضی نمونه واقعی هنرمندی بود که با سختی فراوان خودش و آثارش را توانست در جامعه موسیقی و بین مردم معرفی کند و به مرور به ستاره موسیقی کشور تبدیل شود. خیلی‌ها به این موج محبوبیت آثار پاشایی حمله می‌کردند ولی قلب این پسر به قدری بزرگ و صاف بود که همه دیدیم چطور بخش بزرگی از تاریخ موسیقی پاپ این سال‌ها را تشکیل داد.