فعالیت جدید محمد یعقوبی در کانادا
«رقص کاغدپاره‌ها» در تورنتو به روی صحنه می‌رود

نمایش «رقص کاغذ پاره‌ها»

رشت رویایی- نمایش «رقص کاغذ پاره‌ها» به کارگردانی آیدا کیخایی در تاریخ ۳ تیرماه در تورنتو کانادا به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، «رقص کاغذ پاره‌ها» نمایشنامه‌ای از محمد یعقوبی کارگردان لنگرودی است که پیش از این توسط خود او در سال ۷۷ در سالن سایه، تئاتر شهر به مدت یک ماه اجرای عموم رفت و موفق شد جایزه‌ی دوم نمایش‌نامه‌نویسی و کارگردانی در جشنواره تئاتر همان سال و جایزه‌ی بهترین کارگردانی از کانون ملی منتقدان در سال ۷۸ را کسب کند.

این هنرمند تئاتر که مدتی است به همراه همسر خود آیدا کیخایی در کانادا زندگی می‌کند در این مدت توانسته نمایش‌های «خشکسالی و دروغ» و «برهان» را در خارج از کشور به روی صحنه برد.

حال «آیدا کیخایی» در معدود تجربه‌های کارگردانی خود قصد دارد «رقص کاغدپاره‌ها ها» را که محمد یعقوبی در سال ۷۷ به نگارش در آورد، با بازیگران ایرانی مقیم کانادا اجرا کند..

این نمایشنامه درباره زن و مردی است که در سوئیت شماره ۲۷ یک هتل در بندر انزلی ساکن شده‌اند، مرد در حال نوشتن چند قطعه نمایشی است. مرد نوشته‌ها را به زن هدیه می‌دهد و زن دو قطعه از شش هدیه گرفته را پاره می‌کند و از پنجره سوئیت به بیرون می‌ریزد.

شایان ذکر است، قرار است نمایش «یک دقیقه سکوت» به زبان انگلیسی و توسط بازیگران انگلیسی زبان در جشنواره سامرورکس که مهم‌ترین جشنواره تئاتر کاناداست در هفته نخست ماه آگوست به روی صحنه ببرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz