مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان خبر داد:
رقابت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در جشنواره قصه‌گویی گیلان

جشنواره قصه‌گویی گیلان

رشت رویایی- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از رقابت پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در جشنواره قصه‌گویی این کانون خبر داد.

به گزارش فارس، علی پورحسن در جلسه آغاز داوری نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: قصه‌گویی به عنوان یکی از واسطه‌های تربیتی همواره مورد توجه است.

او قصه‌گویی را یک فعالیت محوری و مورد توجه کارکنان کانون دانست و عنوان کرد: در این راستا اجرای فعالیت قصه‌گویی در مراکز فرهنگی هنری پیگیری می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف توسط این مجموعه فرهنگی دنبال شده است.

پور حسن ایجاد بسترهای مناسب برای هم‌افزایی قصه‌گویان ایرانی و خارجی و بهره‌گیری از کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه را از اهداف برگزاری جشنواره قصه‌گویی عنوان کرد.

او از برگزاری ۱۸ جشنواره قصه‌گویی خبر داد و اعلام کرد: ترویج و نهادینه‌کردن سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی در کودکان و نوجوانان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره‌ها بوده است.

مدیر کل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان ارتقای کمی و کیفی فعالیت قصه گویی را از دیگر اهداف جشنواره قصه‌گویی دانست و گفت: در سال جاری نوزدهمین دوره جشنواره قصه‌گویی برگزار می‌شود.

پورحسن توضیح داد: در جشنواره مذکور قصه‌گویان در هفت بخش مربیان کانون، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، آزاد، فراگیر، نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ ساله، قصه‌گویان بین‌المللی و مقاله‌نویسی با هم رقابت می‌کنند.

او برگزاری مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از مهر ماه سال جاری عنوان کرد.

پورحسن همچنین گفت؛ ۱۴۵ قصه با موضوع آزاد و درون مایه آموزشی تربیتی و قصه‌هایی با محورهای موضوعی سبک زندگی ایرانی اسلامی و رضوی به دبیرخانه استانی جشنواره قصه‌گویی ارسال شده است.

او با اشاره به اینکه در پایان ۴۳ قصه از بین قصه‌های بخش‌های مختلف به مرحله پایانی راه پیدا می‌کنند، گفت: داوران در بخش مربیان و آزاد با حضور محمد رسول حق‌دوست، صغری قامتی‌مقدم و شهربانو مشکبید حقیقی انتخاب شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ادامه داد: داوری بخش نوجوان، به عهده مریم ابراهیمی‌فر، معصومه شریف و فرخنده غزالی است.

پور حسن اعلام کرد: ۱۰ و ۱۱ آبان ماه جاری مرحله پایانی نوزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در محل کانون برگزار می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz