رشت رویایی- عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سعی داریم عوارض را در بسته های تشویقی به مجموعه های ورزشی اختصاص دهیم، گفت: عوارض ساخت سالن‌های ورزشی را نخواهیم گرفت زیرا سرانه های ورزشی ما بسیار پائین است و باید آن را توسعه داد.

به گزارش دیار باران، دکتر رضا رسولی با اشاره به وضعیت مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی شهر رشت، گفت: شهرداری طبق برنامه و سیاست‌های خود در راستای تامین درآمد، عوارض شهری می‌گیرد.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: سال گذشته یک سری مصوبه برای عوارض گروه‌های موسیقی درنظر گرفته شده است مبنی براینکه فعالان موسیقی محلی گیلانی و سنتی با گویش محلی از عوارض معاف باشند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید براینکه در گیلان دانشکده هنر داریم و طبیعتا با این موضوع مواجه خواهیم شد که هنرمندان ما بخواهند موسیقی‌ها و نمایش‌هایی عمومی بدون گویش محلی اجرا کنند، اضافه کرد: گروه‌های بومی که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ثبت امتیاز شده باشند در قالب نمایش محلی و سنتی، موسیقی محلی و سنتی و نمایش و موسیقی یا گویش ملی از عوارض معاف می‌شوند.

دکتر رسولی در مورد مکان‌های ورزشی هم ابراز کرد: سعی داریم عوارض را در بسته‌های تشویقی به مجموعه‌های ورزشی اختصاص دهیم و عوارض ساخت سالن ورزشی را نخواهیم گرفت زیرا سرانه‌های ورزشی ما بسیار پائین است و باید آن را توسعه داد.

رسولی در خاتمه با تاکید براینکه سرانه ورزشی رشت از تمام شهرستان‌های گیلان پائین‌تر است، گفت: برای رشد این سرانه ها باید در بحث عوارض، تخفیفاتی به دارندگان مجموعه ها و سرمایه گذاران حوزه های ورزشی اختصاص دهیم.