[su_frame align=”center”]IMG_2910[/su_frame]

رشت رویایی، مزدک حقیقت*- تیم سپیدرود در نهایت نخستین سه امتیاز خود را در هفته چهارم و در روزی پر حاشیه کسب کرد تا مردم گیلان به روزهای پیش روی تنها نماینده خود در لیگ امیدوار باشند.
هرچند سپیدرود که مشکلات زیادی در ایام پیش فصل و دوران آماده سازی داشت، طبیعی بود که به زمان نیاز دارد تا بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شوند اما در این بازیهای اخیر به خصوص در بازی سه امتیازی سپیدرود دو نکته حایز اهمیت به چشم آمد که طرح آن خالی از لطف نیست.
نکته اول بازیکن دوست داشتنی و پرسابقه رشتی پویا نزهتی است که تا اینجای کار توانسته عملکرد خوبی داشته باشد و به یکی از مفیدترین بازیکنان لیگ امسال تبدیل شود.
نزهتی تا اینجای کار موفق به کسب دو پنالتی و به ثمر رساندن یک گل شد. هرچند تک گل سپیدرود در بازی با پیکان را باید به حساب او نوشت که با یک جاخالی فوق العاده و چشمنواز موجب اشتباه مدافع پیکان شد تا میرجوان دروازه خالی را از دو قدمی خط دروازه با یک اشاره باز کند.
نزهتی روزهای درخشانی در ملوان داشت و با گلزنی های مداوم برابر تیم های پایتخت، توانسته بود به عنوان یکی از پدیده های جوان لیگ خود را مطرح کند. با وجود پیشنهادات بسیار حتی از سرخ آبی ها در ملوان ماند و افت این تیم باعث شد نزهتی هم سیر نزولی و افتی چشمگیر را تجربه کند و برای مدتی فراموش شود. اما بار دیگر برگشت و با بازی های تاثیرگذارش در سپیدرود به یکی از ارکان اصلی صعود این تیم به لیگ برتر تبدیل شد.
نزهتی با تلاش فراوان و قابل تحسینی که در این چهار بازی داشت و عملکرد قابل قبولی که تا اینجای کار به جا گذاشت، نشان میدهد که سیر صعودی یک سال گذشته را همچنان دارد طی میکند و به روزهای خوب خود نزدیک است.
متاسفانه عقب بازی کردن تیم سپیدرود و استرس و ترس بالای این تیم برای حفظ نتیجه باعث میشود او نیز همراه تیم به کار دفاعی مشغول شود و کمتر موقعیت استفاده از سرعت و تکنیک خود را پیدا کند. تعویض او در بازی با گسترش فولاد یکی از اشتباهات نظرمحمدی بود که باعث شد هم تیم بیش از حد عقب بنشیند هم در دقایق پایانی تساوی را با شکست عوض کند.
نکته دوم اما حضور میعاد یزدانی خوش تکنیک در میانه میدان سپیدرود است. سپیدرود در سه هفته اول نتوانست در میانه میدان در فاز هجومی عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. اما میعاد یزدانی در بازی با پیکان همه کاره زمین بود و با حفظ توپ، دریبل و پاس های خوب بارها و بارها سپیدرود را از دفاع به ضدحمله سوق داد.
یزدانی خوش تکنیک که فصل پیش در استقلال فرصت بازی پیدا نکرد نشان داد که می‌تواند یکی از پدیده های لیگ امسال باشد. او دقیقا حلقه‌ی گمشده ی سپیدرود است تا با نبوغ خود مهاجمان سرعتی تیم را صاحب موقعیت کند و به اصطلاح تیم را راه بیندازد.
قطعا با اضافه شدن پیام صادقیان به تیم و قرار گرفتن این دو بازیکن کنار هم، باید شاهد یک تحول بزرگ در خط میانی سپیدرود بود. تحولی که نه تنها در هجومی شدن چهره تیم نقش بسزایی خواهد داشت بلکه تکنیک این دو در کنار هم میتواند هواداران را هم سر ذوق آورد. البته اگر محافظه کاری بیش از حد که در بازیهای گذشته دیدیم باعث نشود که میل تهاجمی کمربند میانی سپیدرود بر میل دفاعی آن بچربد.
* کارشناس و مربی فوتبال