اثر فیلم‌ساز گیلانی به جشنواره بین‌المللی داکا راه یافت

رشت رویایی- فیلم کوتاه داستانی «تعقیب» به کارگردانی آرمین ابراهیمی از فیلمسازان انجمن سینمای جوانان انزلی به بخش مسابقه فیلم های کوتاه پانزدهمین جشنواره‌ی بین المللی فیلم داکا راه یافت.

فیلم کوتاه داستانی «تعقیب» به کارگردانی آرمین ابراهیمی

به گزارش ایرنا، مدیر انجمن سینمای جوانان انزلی روز دوشنبه با بیان این مطلب گفت: این فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان انزلی در سال ۹۵ است.

زهره زمانی گفت: به دلیل فعالیت‌های سینمایی و سابقه این فیلم‌ساز جوان در زمینه نقد سینما وی همچنین به هفتمین کارگاه سینمایی این جشنواره توسط انجمن منتقدین سینمایی بنگلادش دعوت شده است.

او ادامه داد: جشنواره فیلم داکا یکی از جشنواره‌های قدیمی و معتبر آسیایی است که از سال ۱۹۷۷ توسط سازمان سینمایی رنگین‌کمان برگزار می‌شود و همه‌ساله میزبان فیلم‌سازان و سینماگران از سراسر جهان است.

به گفته وی این جشنواره امسال از تاریخ ۱۲ تا ۲۰ ژانویه در داکا برگزار می‌شود و در این دوره ۱۶۵ فیلم از ۵۴ کشور در بخش‌های مختلف رقابتی به نمایش در می‌آیند.

مدیر انجمن سینمای جوانان انزلی افزود: از برنامه‌های جنبی این جشنواره کنفرانس سه روزه زنان در سینما و کارگاه فیلمسازی است.

آرمین ابراهیمی مهرماهِ ۱۳۶۷ در تهران متولد شد، در نوجوانی در زمینه گرافیک، در آموزشگاه‌های خصوصی آموزش دید و کار خود را با طراحی برای موسسه‌ها شروع کرد، در همین دوران مطالعه درباره سینما را آغاز کرد و پس از مهاجرت به انزلی، شهر مادری‌اش، در روزنامه «اعتماد» شروع به نوشتن درباره سینما کرد.

از سال ۱۳۸۷ در روزنامه‌هایی مانند «شرق»، «روزگار»، «تهران امروز»، «سینما» و «اعتماد» به نوشتن مشغول بود و کمی بعد، از سال ۱۳۹۰ در ماهنامه سینمایی «فیلم» آغاز به کار کرد.

همکاری او با این ماهنامه تخصصی و پرسابقه سینمایی تا هم اکنون ادامه دارد و او در این سال‌ها در مجلاتِ دیگر سینمایی نیز به نوشتن درباره سینما مشغول بود.

تابستانِ ۱۳۹۴ او عهده دارِ کانون فیلم انجمن سینمای جوانان انزلی شد و از آن روز تاکنون هر هفته، مستمر، به پخش فیلم‌های بلند و کوتاه و داستانی و مستند از سینمای جهان و ایران در این کانون پرداخته، و هر هفته بعد از نمایش، جلسه‌های نقد و بررسی را برگزار کرده است.

انجمن سینمای جوان انزلی از حدود ۲۰ سال پیش تأسیس شده و از سال ۷۶ به شکل رسمی آغاز به فعالیت کرد.

این انجمن تاکنون هنرمندان به نامی را در عرصه فیلم‌های تجربی و بلند به هنر دوستان معرفی کرده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz