[su_frame align=”left”]غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی[/su_frame]

رشت رویایی- نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم راه‌آهن قزوین ـ رشت را اقتصادی کنیم باید به بندر انزلی و آستارا متصل شود.

غلامعلی جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تأکید براینکه رسانه می‌تواند جامعه را پویا و زنده نگه‌دارد اظهار کرد: حمایت رسانه‌ها در جلوگیری از استیضاح شهردار رشت قابل قدردانی است.

او در ادامه به بودجه یک‌هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی عمرانی گیلان در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: قول می‌دهیم اعتبارات مذکور را به یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فضای دوستی و وفاق می‌توانیم گیلان را بسازیم، گفت: تا پایان امسال با اتمام پروژه‌های گازرسانی، شهرستان رشت به همراه ۱۳ شهرستان دیگر استان سبز می‌شوند.

جعفرزاده از راه‌‌اندازی ۱۰۰ واحد صنعتی تا پایان امسال در گیلان خبر داد و بیان کرد: امر مذکور با تلاش مسؤولان و نمایندگان مردم استان در مجلس محقق می‌شود.

او به ضعف برق در برخی از مناطق شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: ضعف شبکه برق را قبول داریم و باید تقویت شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسؤولان برای پیشرفت پروژه‌های عمرانی به منظور جبران عقب‌افتادگی گیلان تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: اشتغال بزرگ‌ترین مشکل استان است و برای برطرف کردن مشکل اشتغال باید زیرساخت‌ها آماده‌سازی شود.

اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به بندرانزلی و آستارا
جعفرزاده بر برطرف کردن مشکل اتمام پروژه راه‌آهن و آزادراه گیلان تأکید کرد و یادآور شد: به رئیس جمهور اعلام کردیم راه‌آهن قزوین ـ رشت را نمی‌خواهیم.

او خواستار اتصال کریدور شمال ـ جنوب در گیلان شد و اظهار کرد: اگر می‌خواهیم راه‌آهن قزوین ـ رشت را اقتصادی کنیم باید به بندر انزلی و آستارا متصل شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به بندر انزلی و آستارا موجب عبور کالای ۲۲ کشور از این منطقه می‌شود.

پروژه پتروشیمی رودبار عملیاتی نمی‌شود
جعفرزاده با بیان اینکه پتروشیمی رودبار مانند پالایشگاه رودسر عملیاتی نمی‌شود، تصریح کرد: با امضای صورتجلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه‌های قطعه‌سازی خودرو جایگزین پروژه پتروشیمی در رودبار می‌شود.