مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان خبر داد:
راه‌اندازی رومینگ ویژه سرشماری در مناطق روستایی گیلان

مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان، رضا خضردوست

رشت رویایی- مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان با اشاره به راه‌اندازی رومینگ همراه اول در مناطق روستایی، افزود: ۴۹۰ دفتر ICT روستایی در گیلان فعالیت می‌کنند که مدیریت این دفاتر با استانداری است.

به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، رضا خضردوست در اولین جلسه هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در استان، از آمادگی شرکت مخابرات گیلان جهت فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم جهت استفاده از اینترانت در کلیه شهرستان‌ها جهت اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ به وسیله تبلت خبر داد.

او با اشاره به راه‌اندازی رومینگ همراه اول در مناطق روستایی، گفت: ۴۹۰ دفتر ICT روستایی در گیلان فعالیت می‌کنند که مدیریت این دفاتر با استانداری است، اما امکان تبادل اطلاعات برای مناطقی که فاقد اینترنت همراه اول هستند، وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان با اشاره به استفاده از سیم‌کارت در تبلت های ویژه سرشماری، از ارتقای اینترنت این سیم‌کارت ها از ۱۲۸ کیلوبایت به یک مگابایت خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳ اپراتور در گیلان فعال است، اما شرکت ارتباطات سیار بیشترین تعداد سایت را در استان دارد.

حسن ظهیری، قائم مقام صداوسیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه، با اشاره به نقش مؤثر تبلیغات در نتایج آمارگیری، عنوان کرد: تبلیغات صداوسیما به سه بخش تقسیم می‌شود.

او بیان اهداف و فواید سرشماری برای کشور و استان را بخش اول تبلیغات دانست و ادامه داد: بخش دوم تبلیغات به تدریج طی یک ماهه منتهی به ایام سرشماری انجام می‌شود تا مردم آمادگی ذهنی داشته باشند. استفاده از زیرنویس، گفت وگوی ویژه خبری و گزارش زنده مرحله سوم تبلیغات در حین سرشماری است.

ظهیری دستیابی به نتایج بهتر را در گرو شناخت جامعه هدف دانست و خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای در راستای برنامه ریزی ویژه مخاطبان استفاده کنیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz