قائم‌مقام وزیر بهداشت در جریان افتتاح بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور در بیمارستان بین‌المللی قائم:
راه‌اندازی این بخش، یک قدم مثبت در بخش درمان گیلان است

[su_frame align=”center”]افتتاح بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت[/su_frame]

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برای بررسی چالش‌ها و کمک دولت و مجلس به بخش درمان گیلان به این استان سفر کرده بود، طرح توسعه ۳۰ تخت خوابی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) را رسماً افتتاح کرد.

دکتر ایرج حریرچی در جریان راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان با اشاره به اینکه بخش مراقبت‌های ویژه از نیازهای اصلی بخش درمان علی‌الخصوص در زمان پیک تعطیلات است، گفت: راه‌اندازی این بخش توسط دست‌اندرکاران بخش خصوصی در قائم یک قدم مثبت در بخش درمان استان گیلان است.

او با اشاره به هزینه‌های قابل توجه برای بیماران دربخش آی‌سی‌یو گفت: خواسته ما از مسوولان این بیمارستان این است که با برنامه‌ریزی‌های صحیح هزینه‌های بیمارستان را مطابق با استطاعت مردم، تعیین کنند تا مردم شریف گیلان بتوانند از ظرفیت این بیمارستان به طور کامل استفاده کنند.

دکتر حریرچی در بازدید از بیمارستان قائم گفت: با نگاه به بخش‌های مختلف این بیمارستان مخصوصاً افتتاح بخش سی تختخوابی آی‌سی‌یو، این بیمارستان در مقایسه با بیمارستان‌های خصوصی در جایگاه خوبی قرار دارد.

دکتر یوسف‌زاده: به تخت‌های بیمارستانی بیشتری نیاز داریم
دکتر یوسف‌زاده در رابطه با افتتاح بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان قائم گفت: با توجه به بررسی‌هایی به عمل آمده میزان تخت موجود در مجموع بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در استان گیلان حدود ۳٬۴۰۰ تخت است در حالی که استان گیلان بر اساس استانداردهای تعریف شده و جمعیت ساکن، به بیش از ۵٬۰۰۰ تخت نیاز دارد و اگر جمعیت مسافرانی را که به ویژه در فصل تابستان به استان گیلان سرازیر می‌شوند نیز در نظر بگیریم، مطمئناً به تعداد بیشتری نیاز خواهیم داشت.

[su_frame align=”center”]افتتاح بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت[/su_frame]

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در تلاش هستند که میزان فعالیت‌ها و گستره‌ی خدمات خود را بیش از افزایش بدهند و امروز هم بیمارستان قائم بخش آی‌سی‌یو را با تعداد ۳۰ تخت با همین سیاست افتتاح کرده است و امیدواریم در آینده‌ی نزدیک به سمت بیمارستان‌های جامع پیش برویم.

دکتر یوسف‌زاده با تاکید بر اینکه بیمارستان‌های با تعداد تخت کمتر ضررده هستند و باید تعریف خاص خود را داشته باشند، گفت: بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های مرجع و مراکز رفرالی که دارای امکانات آکادمیک و علمی در سطوح بالا باشند، نیاز استان هستند و در عین حال نیازهای درمانی مردم در سطوحی که قابل دسترس و عدالت در سلامت رعایت شده باشد برای تمام استان در آینده پیگیری خواهند شد.

او در مورد برنامه‌ریزی در بخش اورژانس هوایی گفت: امروز با حضور دکتر حریرچی یکی از مباحثی که مطرح شد راه‌اندازی اورژانس هوایی در غرب و شرق گیلان بوده است. اگر اورژانس‌های هوایی در نقاط دور از مرکز استان راه‌اندازی شود، باید امکان فرود در بیمارستان جهت ارائه خدمات پزشکی به مصدوم فراهم شود.

دکتر یوسف زاده با اشاره به فاصله زیاد شرق و غرب به مرکز استان، حجم ترافیک در زمان ورود مسافران در تعطیلات و تأخیر در رساندن بیمار از راه زمینی گفت: اورژانس هوایی در رساندن بیمارانی که نیاز به خدماتی درمانی اورژانسی دارند یک ضرورت است و از طرفی بیمارستان‌های خصوصی جدیدالتاسیس به این نکته توجه کرده‌اند و شرایط مناسب را تدارک دیده‌اند که با راه‌اندازی این بخش تدابیر لازم برای افزایش راندمان این بیمارستان‌ها اندیشیده خواهد شد.

دکتر کریم‌زاد: وجود بخش آی‌سی‌یو را نیاز مبرم استان بود
رییس بیمارستان قائم (عج) نیز با اشاره به افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه آی‌سی‌یو با ۳۰ تخت در بیمارستان قائم گفت: این بیمارستان بعد از بیمارستان خاتم بزرگترین بخش آی‌سی‌یو در استان گیلان و شهر رشت در خاورمیانه است.

دکتر کریم‌زاد وجود بخش آی‌سی‌یو را نیاز مبرم استان دانست و گفت: امیدواریم با افتتاح این بخش بتوانیم مشکل مردم در استان و هم‌چنین مسافرانی که به این استان سفر می‌کنند و در سوانح رانندگی دچار آسیب‌های جدی می‌شوند و به بخش مراقبت‌های ویژه نیاز دارند را مرتفع کنیم.

[su_frame align=”center”]افتتاح بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت[/su_frame]

رییس بیمارستان قائم همچنین گفت: با افتتاح بخش آی‌سی‌یو تعداد تخت‌های بیمارستان در حال حاضر ۲۴۰ عدد است که بخش عمده‌ای از آنها تخت‌های ستاره‌دار هستند، مثل تخت‌های شیمی‌درمانی، اورژانس و غیره که نیاز به مجوز ندارند که تعداد آنها ۲۱۰ تخت خواهد بود.

او همچنین گفت: در این بیمارستان ۷۰۰ نفر مشغول به خدمت به مردم استان هستند و حدود ۲۰۰ پزشک در رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی خدمت می‌کنند.

او با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تخت‌های مراقبت‌های ویژه استان در این بیمارستان متمرکز شده است، گفت: این یک رکوردی است که توانستیم بیمارهایی که نیاز به اورژانس‌های پزشکی دارند را بتوانیم پوشش دهیم.

دکتر کریم‌زاد در پاسخ به شائبه‌هایی که در مورد تعرفه‌های بیمارستان قائم با توجه به ویژگی هتلینگ این بیمارستان وجود دارد، گفت: با توجه به فضای فیزیکی بیمارستان که شبیه به هتل پنج ستاره است، تصور مردم این بوده است که تعرفه‌های این بیمارستان از سایر بیمارستان‌ها متفاوت است و با بیمه‌ها قرار داد ندارد. در حالی که بیمارستان قائم با کلیه بیمه‌های پایه اعم از تأمین اجتماعی، بیمه روستایی، بیمه سلامت و کلیه بیمه‌های بانکی و غیره قرارداد دارد.

[su_frame align=”center”]افتتاح بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه شمال کشور در بیمارستان بین‌المللی قائم رشت[/su_frame]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *