راه‌اندازی انجمن معتادین گمنام (NA) در رشت

طیبه بینا

رشت رویایی- مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت گفت: در هفته‌ی بدون دخانیات کانون پیشگیری از دخانیات و انجمن معتادین گمنام (NA) در رشت راه‌اندازی خواهیم کرد.

طیبه بینا در گفت و گو با ایسنا به مناسبت هفته‌ی بدون دخانیات» ۴ تا ۱۰ خرداد گفت: علت نام‌گذاری این هفته به عنوان «قلیان سمی بر بنیان خانواده» دغدغه‌ی متولیان بخش سلامت به دلیل مصرف افزون‌تر دخانیات به ویژه قلیان در جامعه مخصوصاً بین جوانان و محافل خانوادگی و همچنین زنان و دختران است که حوزه‌ی سلامت با تکیه بر این شعار روزشماری را برای این هفته تهیه کرده که روز اول با عنوان جوانان علیه قلیان، روز دوم با عنوان قانون علیه قلیان، روز سوم با عنوان قلیان و سرطان، روز چهارم با عنوان آموزه‌های دینی علیه قلیان، روز پنجم با عنوان اماکن عمومی عاری از قلیان، روز ششم با عنوان خانواده علیه قلیان و روز آخر هم بسته‌بندی ساده محصولات دخانی روز جهانی بدون قلیان نام‌گذاری شده است.

او گفت: برای اینکه شهروندان از مضرات استعمال این مواد آگاه شوند، شهرداری رشت اقدام به نصب تابلوها و تبلیغات شهری با عنوان «قلیان‌ها را به گلدان تبدیل بکینم» کرده است.

بینا تاکید کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها ابتدا حساس‌سازی افراد جامعه و شهروندان در سنین مختلف برای آشنا شدن آنها با مضرات ناشی از استعمال دخانیات و دوم دسترسی راحت به مشاوره و راهنمایی برای جلوگیری از دخانیات در کانون‌های سلامت‌محور ذیل عنوان سرای محلات است.

او اضافه کرد: در هفته‌ی بدون دخانیات کانون پیشگیری از دخانیات را با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان تشکیل خواهیم دادو همچنین انجمن معتادین گمنام (NA) را در رشت راه‌اندازی خواهیم کرد.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری همچنین سازماندهی و جلب مشارکت مردم به منظور ارتقای سطح فرهنگ سلامت در محلات شهر، تجمیع ظرفیت‌های محلی برای پیشگیری از استعمال دخانیات و همچنین استفاده از نیروهای مردمی در محلات شهر رشت برای اجرای مؤثر قوانین کنترل دخانیات و ایجاد شهری بدون دخانیات را از جمله برنامه‌های این حوزه در این هفته برشمرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz