[su_frame align=”left”]رانندگان تاکسی انزلی دست از کار کشیدند[/su_frame]

رشت رویایی- جمعی از رانندگان تاکسی انزلی روز سه شنبه با دست از کار کشیدن و نصب پلاکارد بر ماشین‌های خود خواستار توجه به مشکلات صنفی و افزایش نرخ کرایه‌ها شدند.

به گزارش ایرنا، یکی از رانندگان معترض گفت: مبلغ کرایه فعلی پاسخگوی هزینه‌های سوخت، تعمیرات و وسایل یدکی و معاش ما و خانواده‌مان نیست.

او ادامه داد: ما از فرمانداری و شهرداری می‌خواهیم که با توجه به هزینه‌های موجود نرخ کرایه‌ها را به اندازه‌ای افزایش دهند که ما قادر به تأمین معیشت خانواده‌هایمان باشیم.

این راننده تاکسی توضیح داد: پارسال نرخ را ۵۵۰ تومان اعلام کردند اما رانندگان با مشکل کمبود سکه ۵۰ تومانی روبرو بودند و امسال شورا ۶۵۰ تومان اعلام کرد و این نه تنها جوابگوی هزینه‌ها نیست بلکه همان مشکل پول خرد و تنش بین راننده و مسافر را به وجود می‌آورد.

این نماینده رانندگان تاکسی انزلی گفت: قیمت هر لیتر بنزین یک هزار تومان و هر کیلو گاز به ۶۰۰ تومان رسیده و هزینه‌های لاستیک، تعویض روغن، جلوبندی و هزینه‌های تعمیر همگی بالا رفته‌اند.

او گفت: برای نوسازی ناوگان می‌گویند شش میلیون تومان نقد بدهید ماهی هم ۵۵۰ هزار تومان قسط، که این برای بسیاری از رانندگان مشکل است.

به گفته وی یک تاکسی اگر روزی ۱۵ هزار تومان گاز بزند ماهی ۴۵۰ هزار تومان هزینه سوخت دارد و با بیمه و تعمیرات و غیره ماهانه حدود ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد در حالی که در بهترین شرایط ماهی دو میلیون تومان بیشتر نمی‌تواند کار کند و برایش حدود یک میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ باقی می‌ماند.

این نماینده رانندگان تاکسی گفت: راننده تاکسی اگر مستأجر باشد مبلغ زیادی از درآمدش نیز صرف کرایه خانه می‌شود و در این شرایط کار کردن بسیار سخت است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی انزلی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: رانندگان از یک ماه پیش پیگیر افزایش نرخ کرایه‌ها به میزان مناسب شدند و فرمانداری شهرستان نیز قول رسیدگی داده بود.

مهدی خلیلی گفت: با توجه به گذشت زمان وعده داده شده و عدم رسیدگی به این مساله آنها به این شکل اعتراض خود را اعلام کردند.

او افزود: رانندگان تاکسی خواستار رفع مشکلات صنفی و ابلاغ به موقع نرخ‌ها هستند. امروز فرمانداری وعده داده است تا هفته آینده مبلغ را طوری تعیین کند که موجب رضایت رانندگان و کاهش تنش با همشهریان فراهم شود.

سازمان تاکسیرانی انزلی مسئولیت مسائل بیمه، نوسازی ناوگان، نظارت و کنترل بر خدمات‌رسانی، تعیین تعداد خودروهای مجاز به فعالیت، نقل و انتقالات، مسائل فرهنگی تفریحی رانندگان را به عهده دارد.

۶۸۰ تاکسی شهری در ۱۶ مسیر تعیین شده برای تاکسی‌ها و ۱۱ مسیر برای تاکسی‌های خطی در محدوده ۱۸ کیلومتر در شهر انزلی ارائه خدمت می‌دهند.

[su_frame align=”center”]رانندگان تاکسی انزلی دست از کار کشیدند[/su_frame]