رشت رویایی- متاسفانه به علت سبک زندگی غلطی که بر زندگی ما سایه افکنده ،عمرهای افراد هر روز کوتاه تر می شود و با ورود به ۵۰ سالگی داریم افراد سنین پیری را تجربه می کنند . زندگی با آلودگی هوا ، آلودگی صوتی . خوردن فست فودها ، خوردن غذا در ساعات نامناسب باعث این روند شده است . اما باید بدانیم که پیری همیشه مساوی با بیماری و ناتوانی نیست به شرطی که یک زندگی سالم را در پیش بگیریم. شاید جالب باشد که بدانیم چه سری در زندگی آن ها وجود داشته است که برخی از افراد در این شرایط عمر طولانی دارند .

۱ – JEANNE CALMENT
وی ۱۲۲ سال عمر کرد. در سن ۸۵ سالگی ورزش شمشیر بازی را آغاز کرد و همزمان دوچرخه سواری نیز می کرد. هیچگاه این ورزش ها را برای قهرمانی در پیش نگرفته بود و هیچ تعصب و سخت گیری خاصی نسبت به سلامتی‌اش نداشت!

جین از ۲۱ تا ۱۱۷ سالگی سیگار می کشید! البته به گفته یک منبع نامشخص او هیچگاه بیشتر از دو نخ سیگار در روز مصرف نمی کرد! ظاهر او همیشه نسبت به سن و سالش جوان تر نشان می داد. خودش این مساله را به استفاده مداوم او از روغن زیتون در غذاها و ماساژ پوست صورتش با آن نسبت می داد. جالب است بدانید که او هفته ای ۱ کیلوگرم شکلات می خورده است!

وی تا ۱۱۰ سالگی در خانه خود و به تنهایی زندگی می کرد و پس از آن به علت یک آتش سوزی کوچک در منزلش که بر اثر کاهش دید چشم هایش در هنگام آشپزی اتفاق افتاده بود خانه سالمندان را برای ادامه زندگی اش ترجیح داد.

۲ – SARAH KNAUSS
او ۱۱۹ سال زندگی کرد. تنها فرزند او کاترین که درخود ۱۰۱ سال عمر کرد، در پاسخ به راز طول عمر مادرش فقط این جمله را گفته است: “او فردی بسیار آرام بود و هیچ اتفاقی در زندگی نمی‌توانست او را آشفته و پریشان کند! ”

۳ – CHRISTIAN MORTENSEN
او ۱۱۵ سال زندگی کرد. او در روز تولد ۱۱۵ سالگی اش در جمع دوستانش در خانه سالمندان گفته است : “دوستان، نوشیدن آب فراوان و گوارا، گوش دادن به موسیقی و مثبت اندیشی همیشه شما را سالم نگاه می دارد.” راز طول عمر او همین ها بود!

۴ – EMILIANO MERCADO DEL TORO
امیلیانوی ۱۱۵ ساله راز طول عمر خود را به عادت غذایی هر روزه اش که خوردن ذرت پخته شده به همراه شیر و روغن ماهی بوده است نسبت می دهد.
همچنین او شوخ طبعی و شاد بودن را از دیگر اسرار سالم ماندن و طول عمر خود می داند و تا آخرین روزهای زندگی اش همواره برای اطرافیانش جوک و لطیفه تعریف می کرد. جالب است بدانید او در ۸۲ سالگی در یک کلوب شاهد ترور Isabel la Negra بوده است. در لحظه ورود قاتلان و تیراندازی او زیر میزی پنهان شده بوده است.
از او پرسیدند که او در آن کلوب چه کاری داشته است؟! او پاسخ داد: دعا می کردم…. حداقل در لحظه تیراندازی این کار را انجام دادم!

۵ – BESSE COOPE
او ۱۱۶ سال عمر کرد. “سرتان همیشه به کار خودتان باشد (این جمله را باید با طلا نوشت!)، هله هوله و تنقلات نخورید، هر آنچه که برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید! ، سخت کار کنید و از کار کردن تان لذت ببرید ”

۶ – BEL KAUFMAN
او ۱۰۱ سال زندگی کرد. همیشه بخندید. خنده درمان همه دردهاست. شما نمی توانید هنگامی که می خندید ناراحت و اندوهگین و افسرده و حسود باشید. به غم و اندوه و سختی های زندگی پشت کنید و خواهید دید که درهای شادی به روی شما باز می شوند.

۷ – ANTHONY MANCINELLI
او ۱۰۱ سال زندگی کرد. همیشه کار درست را انجام دهید، سیگار نکشید! الکل مصرف نکنید، به اندازه غذا بخورید و اگر کمی نیاز به انرژی دارید از ویتامین ها کمک بگیرید. تا می توانید دارو نخورید. کار کنید و از کارتان لذت ببرید.

۸ – RUTH GRUBER
او ۱۰۱ سال زندگی کرد. به درون خود توجه کنید و از ابزارهای وجودی‌تان استفاده کنید. همه انسان ها ابزارهایی دارند. ابزار های من تصاویر و کلمات بودند. با استفاده از ماشین تحریر، کامپیوتر و دوربینم با بی عدالتی ها مبارزه می کردم. هر زمان که انسانی نیاز به کمک داشت به او کمک می کردم .

۹ – دکتر LAILA DENMARK
او ۱۱۴ سال زندگی کرد. غذای سالم بخورید و کارهایی را که دوست دارید انجام بدهید. انجام کاهای مورد علاقه مانند یک بازی است و آن چه که دوست ندارید انجام دهید کار محسوب می شود. من حتی ۱ روز را در زندگی ام کار نکرده ام!.

۱۰ – BONITA ZIGRANG
او ۱۰۸ سال زندگی کرد. او اشتهای خوبی داشت و با لذت غذا می خورد. دوستان زیادی داشت و تفریح کردن را هیچ گاه فراموش نمی کرد.