راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

رشت رویایی- امروزه با گسترش تکنولوژی همه پدیده‌ها و وقایع طبیعی، بهتر از قبل پوشش داده می‌شود و زیر ذره‌بین نگاه جوینده و کنجکاو انسان‌ها قرار می‌گیرد. یکی از این پدیده‌های عجیب، مرگ دسته‌جمعی حیوانات است که در دهه‌های اخیر ثبت شده و همگان را در برابر این سؤال قرار داده که چرا گاهی حیوانات دسته‌جمعی می‌میرند و چه رازی در پس آن نهفته است، تا کنون پاسخ قطعی، واضح و قانع کننده‌ای در این باره به دست نیامده است.

ما در اینجا نمونه‌هایی از مرگ دسته‌جمعی حیوانات را برای شما آماده کرده‌ایم که با هم درباره می‌خوانیم؛

ماهی مرکب (سَرپاوَر)

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در ژانویه سال ۲۰۰۵ تعداد زیادی از اجساد ماهی‌های مرکب سرپاور توسط امواج دریا به سواحل کالیفرنیای آمریکا کشیده شدند. گروهی مرگ عجیب این ماهی‌ها را به مسمومیّت نسبت دادند و بر این نظر و عقیده بودند که مسمومیّت باعث مرگ دسته‌جمعی ماهی‌ها شده، ولی مخالفان با دو دلیل به رد این فرضیه پرداختند؛

برخی از این ماهی‌ها به وسیله یکدیگر کشته شده بودند و دوم آنکه این ماهی‌ها در عمق ۷۰۰ متری اقیانوس زندگی می‌کردند و احتمال نفوذ مواد سمّی به این مناطق بسیار کم است. در سال ۲۰۰۲ نیز مورد مشابه همین اتفاق در سواحل سان دیگو کالیفرنیا اتفاق افتاد.

مرگ دسته جمعی ماهی‌های رباینده

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در سال ۲۰۱۱ در شبه جزیره کورماندیل نیوزیلند صیادان با صحنه عجیبی روبه رو شدند. تمام سطح ساحل با اجساد ماهی‌های رباینده فرش شده بود. مسئولان زیربط مرگ ماهی‌ها را ناشی از گرسنگی اعلام کردند؛ اما این فقط یک فرضیه بود و سؤال اصلی این بود که با وجود فراهم بودن غذا در دریا چرا ماهی‌ها گرسنه مانده بودند؟

مرگ گوسفندها

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در سال ۲۰۰۵ حدود ۱۵۰۰ گوسفند از یک شیب بلند خود را به پایین پرتاب کردند. این شیب ۱۵ متر ارتفاع داشت. چوپان می‌گوید اصلاً نفهمیده که چه اتفاقی افتاده. او می‌گوید با سقوط یک گوسفند بقیه هم متعاقباً سقوط کردند و تقریباً تمام گله این گونه از بین رفتند.

نهنگ‌های بالدار

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در سال ۲۰۰۹ در جزیره کینگ تعداد زیادی از نهنگ‌های بالدار در سواحل تاسمانی روی ساحل افتاده و مرده بودند. مشابه همین حادثه در سواحل نیوزیلند و در سال ۲۰۱۵ روی داد. هیچ کس نتوانست راز مرگ نهنگ‌ها را کشف کند.

راستی چرا نهنگ‌ها با هم مرده بودند؟!

مرگ میگوها
در شهر کورونیل شیلی وقتی مردم محلی صبح از خواب بیدار شدند، سطح ساحل را قرمز رنگ دیدند زیرا میلیون‌ها میگو روی ساحل را پر کرده بودند، برخی بالا رفتن درجه حرارت آب بر اثر تولید زغال سنگ را دلیل مرگ میگوها می‌دانستند؛ اما پرسش این بود که چرا بقیه ماهی‌ها بر اثر گرمای آب نمرده بودند؟

مرگ دسته جمعی گاوها
در یکی از مناطق سوئیس تعدادی گاو از یک سراشیبی به پایین سقوط کرده و مرده بودند دقیقاً شبیه مرگ گوسفندها که در بالا شرح آن آمده است. آیا مرگ گاوها یک تصادف بود؟

مرگ پرندگان

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در یکی از شهرهای شیلی تعداد زیادی فلامینگو ومرغ ماهیخوار به صورت دسته جمعی مرده بودند، در هند هم شبیه این اتفاق افتاده بود. هیچ کس نتوانست درباره مرگ آنها پاسخ قطعی و تعیین کننده‌ای بدهد.

انفجار وزغ‌ها، رازی که مجهول ماند

راز سربه‌مهر مرگ‌های دسته‌جمعی حیوانات

در سال ۲۰۰۵ یک اتفاق عجیب در آلمان افتاد. تعداد زیادی از وزغ‌ها از درون منفجر شده بودند و امعاء و احشای آن‌ها تا فاصله چند متری پرتاب شده بود.

تابناک باتو

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz