رشت رویایی- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: با حضور تیم‌‌های پلیس، ترافیک در جاده های استان عادی و تردد خودروها روان است.

به گزارش واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان، سرهنگ حسین محمدپور در تشریح وضعیت ترافیکی استان، گفت: فقط در محور ورودی منجیل به رودبار، ترافیک تا ۲ کیلومتر وجود دارد که تیم های پلیس راه مستقر در این محور، در حال روان سازی ترافیک هستند.

او  ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح نوروزی، ۴۱۵ هزار و ۲۳۰ خودرو و ۲ میلیون و ۴۱ هزار و ۹۴ مسافر وارد گیلان شده اند که نسبت به سال گذشته، ۲۱ درصد افزایش ورود خودرو و ۱۹ درصد افزایش ورود مسافر را شاهد هستیم.

رئیس پلیس راه گیلان گفت: همچنان تجاوز و انحراف به چپ، بیشترین عامل تصادفات منجر به فوت در هفت روز از اجرای طرح نوروزی است و طی این مدت، ۱۰ نفر از هموطنان در تصادفات برون شهری جان باخته اند.

سرهنگ محمدپور اضافه کرد: لازم است رانندگان با صبر و حوصله بیشتر و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تردد و از ارتکاب به تخلفات حادثه ساز پرهیز کنند.

طرح نوروزی پلیس گیلان همزمان با سراسر کشور و همگام با سایر نیروها برای خدمات‌رسانی، ایجاد آرامش، افزایش نشاط و تسهیل در آمد و شد شهروندان، از ۲۴ اسفندماه گذشته آغاز شده و تا ۱۴ فروردین ماه جاری ادامه دارد.