ملوان

رشت رویایی- رئیس هیأت فوتبال انزلی  پیرامون نتایج ملوان در نیم‌فصل نخست لیگ دسته اول گفت: مهم‌ترین مشکل ملوان، مسائل مالی است، باشگاه‌هایی نظیر ملوان که به‌صورت مردمی اداره می‌شوند همواره با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

به گزارش فارس، رمضانی پور با اشاره به اینکه تنها راه رهایی ملوان از مشکلات اقتصادی، بازگرداندن تیم به منطقه آزاد است گفت: افراد زیادی درگذشته به‌عنوان اسپانسر و مالک برای ملوان هزینه کردند و ازآنجایی‌که فوتبال ایران درآمدزا نیست، عطای کار را به لقایش بخشیدند. منطقه آزاد می‌تواند ملوان را از وضعیت نابسامان مالی رهایی بخشد؛ مناطق آزاد در نقاط مختلف کشور نظیر اروند در فوتبال ورود کرده‌اند به همین جهت این خواهش را از استاندار محترم و سایر مسئولین شهری و استانی داریم تا ارتباطات را جهت تحت پوشش قرار گرفتن ملوان زیر نظر منطقه آزاد برقرار کنند.

او گفت: تخریب بخشی از سکوهای ورزشگاه تختی انزلی با حدود یک‌صد سال قدمت آغازشده است و این سکوها در چند فاز مرمت و بازسازی خواهند شد.

محمود رمضانی پور با اشاره به تخریب سکوهای ورزشگاه تختی انزلی گفت: استادیوم تختی قدمتی نزدیک به ۱۰۰ سال دارد و ازآنجایی‌که با نظر کارشناس تشخیص داده شد این سکوها خطرآفرین هست، مصوب شد این سکوها تخریب و مجدداً ساخته شوند.

او گفت: نامه‌ای از اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و شهرستان انزلی به هیأت فوتبال انزلی ارسال شد و ما نیز نشست‌هایی با طرفین درگیر این قضیه برگزار کردیم. درنهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که این سکوها فاز به فاز تخریب و مجدداً ساخته شود.

رئیس هیأت فوتبال انزلی گفت: در فاز نخست، سکوهای شمال غربی و سکوهای شرقی (رو به روی جایگاه) تخریب‌شده است و ظرف هفته آتی ساخت این سکوها آغاز خواهد شد، بلافاصله پس از پایان فاز نخست، در فازهای بعدی سایر سکوهای ورزشگاه نیز تخریب‌شده و مجدداً ساخته می‌شود.

رمضانی پور بابیان اینکه ساخت و بهسازی ورزشگاه تختی انزلی، پروژه ملی هست اضافه کرد: نماینده شهرستان و مسئولین استان با پیگیری‌هایی که انجام دادند از مسئولین مربوطه اعتباراتی دریافت کردند که برای تکمیل ورزشگاه، مابقی اعتبارات در قالب برنامه در آینده دریافت خواهد شد. در حال حاضر برای تکمیل فاز نخست بودجه تقریبی ۷ تا ۸ میلیارد تومانی پیش‌بینی‌شده است که در چند مرحله به پیمانکار پرداخت می‌شود.

رئیس هیأت فوتبال انزلی بابیان اینکه فوتبال ایران باسیاست یک بام و دوهوا اداره می‌شود گفت: برخی از باشگاه‌ها به منابع دولتی و شبه‌دولتی وصل هستند و به‌اصطلاح خصولتی اداره می‌شوند درحالی‌که باشگاه‌های مردمی نظیر ملوان از این بودجه‌ها محروم‌اند.

او پیرامون حواشی به وجود آمده در کنفرانس خبری پس از بازی ملوان مقابل مس رفسنجان گفت: دلیل لغو کنفرانس خبری پایان بازی، عدم حضور خبرنگاران و سرمربی ملوان به‌صورت هم‌زمان در سالن کنفرانس خبری هست که به همین دلیل نیز کنفرانس برگزار نشد.