برای اولین بار توانستیم ۲۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون اعتبارات دولتی جذب کنیم

علیرضا حاجی پور

رشت رویایی- رئیس سازمان پسماند شهرداری رشت در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به جذب اعتبارات دولتی از محل اسناد خزانه و…گفت: جذب اعتبارات دولتی توسط سازمان پسماند شهرداری رشت برای نخستین بار انجام شد.

علیرضا حاجی پور اضافه کرد: ۲۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون اعتبار دولتی در سال گذشته برای سازمان پسماند جذب شد.

او با اشاره به اجرای آسفالت و ترمیم جاده دسترسی و محوطه دفن سراوان گفت: عملیات خاک برداری در کارخانه کود آلی انجام و منتظر نظر نهایی مشاور در این باره هستیم.

حاجی پور با اشاره به اجرای سوله تخمیر گفت: پنج میلیارد تومان برای این کار به حساب سازمان عمران از محل اعتبارات دولتی واریز شده است.

رئیس سازمان پسماند شهرداری رشت با اشاره به ساماندهی محل رانش زباله گفت: ایجاد کانال خروج شیرآبه، پوشش مخلوط بر روی زباله در محل رانش، سمپاشی مستمر در محل رانش و‌ حفر ۲۴ حلقه چاه برای خروج گاز متان در محل دفنگاه سراوان از جمله اقدامات سازمان پسماند در منطقه سراوان است.

او گفت: در حال حاضر زباله ها در پائین دست لندفیل در حال دفن شدن هستند و با توجه به وضعیت جوی هوا احتمال رانش تپه های خاکی نیز در سراوان وجود دارد.

حاجی پور با بیان اینکه هنوز مجوزهای لازم از منابع طبیعی برای قطع درختان در راستای ایجاد تصفیه خانه شیرابه سراوان صادر نشده است، گفت: سازمان پسماند شهرداری رشت در راستای جذب اعتبارات دولتی اقدامات خوبی انجام داده و امیدوارم با همراهی مدیران مربوطه مشکلات سراوان کاملا برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *