راه آهن آستارا

رشت رویایی- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: با تکمیل کریدور شمال– جنوب، فصلی نوین در روابط ایران و آذربایجان گشایش خواهد شد.

به گزارش ایلنا، جلسه هماهنگی در خصوص پروژه راه آهن آستارا- آستارا به منظور رفع مشکلات با حضور مدیران ارشد راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان، معاون استاندار و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، فرماندار و برخی از مدیران کل استان در آستارا برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در این نشست گفت: با اتمام خط آهن قزوین– رشت– آستارا و تکمیل کریدور شمال – جنوب، فصلی نوین در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد می‌شود.

فرهاد دلق پوش گفت: همه مدیران استان گیلان بر این موضوع واقف هستند که با اتمام خط آهن قزوین– رشت – آستارا و تکمیل کریدور شمال – جنوب، فصلی نوین در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ایجاد خواهد شد.

او ادامه داد: در کشور ما ضوابط و قوانین خاصی در بخش معدن و در بحث برداشت از معادن وجود دارد.

او با تأکید بر اینکه برای تسریع در تکمیل پروژه راه آهن آستارا – آستارا ، بسیاری از قوانین به دستور استاندار گیلان تسهیل شده است، گفت: در حوزه صنعت ، معدن و تجارت استان همه رویه ها اصلاح، فرآیندها کاهش و در اسرع وقت کلیه مجوزها صادر شده است.

دلق پوش با بیان اینکه پیمانکار پروژه باید از یک فرد آشنا به ضوابط و قوانین بهره مند شود، گفت: کارها و مسایل جزئی موجود ، باعث ایجاد وقفه در اجرای پروژه می شود لذا بایستی با پشتکار و همدلی امور را دنبال و پیگیری کرد.

او گفت: اراده کشور و استان بر این است که این مسأله حل شود و مدیران استانی برای این منظور در این جلسه حضور دارند که مجریان پروژه هیچ دغدغه ای را نداشته باشند. هر مشکلی باشد با همت زیر مجموعه مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخش پایانی سخنان خود گفت: راه آهن بین المللی آستارا – آستارا و راه آهن قزوین – رشت – آستارا مهمترین و پر اهمیت ترین پروژه حال حاضر استان گیلان می باشد که باید در بازه زمانی تعیین شده با اولویت به بهره برداری برسد.