رشت رویایی- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بابیان اینکه در مقوله فرهنگی استان گیلان نسبت به سایر استانها سرآمد است گفت: این سازمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به‌صورت مشترک و در قالب یک تفاهم‌نامه منسجم، برنامه‌ریزی و تلاش خواهد کرد و فرهنگ بومی گیلان دربسته بندی تولیدات صنعتی و محصولات کارخانه‌ها استان مدنظر قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، فرهاد دلق‌پوش شامگاه سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و تعدادی از مدیران و همکاران آن مجموعه بابیان اینکه در مقوله فرهنگی گیلان نسبت به سایر استانها سرآمد است گفت: این سازمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به‌صورت مشترک و در قالب یک تفاهم‌نامه منسجم، برنامه‌ریزی و تلاش خواهد کرد و فرهنگ بومی گیلان دربسته بندی تولیدات صنعتی و محصولات کارخانه‌ها استان مدنظر قرار می‌گیرد.

او گفت: جهت ایجاد مزیت رقابت‌پذیری محصولات تولیدی استان با نمانام‌های خارجی و ذائقه مصرف تولیدات داخلی به‌شدت به ابزار فرهنگی و اطلاع‌رسانی نیازمندیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: بسترسازی فرهنگی حتی در گسترش و توسعه صادرات محصولات بسیار حائز اهمیت است.

او گفت: ترویج فرهنگ بومی می‌تواند محصولات استان را در جهت صادرات به کشورهای منطقه سرعت بخشد و توجه سایر کشورهای حوزه خزر را به محصولات جلب نماید.

دلق‌پوش با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی و اشاعه فرهنگ بومی استان گفت: فرهنگ بومی هر استان می‌تواند به‌مانند یک برند و شناسنامه محصول عمل نماید و به تولیدات داخلی استان روح و هویت ببخشید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بابیان اینکه اتکا بر ظرفیت‌های فرهنگ غنی گیلان در جهت جذب سرمایه‌گذاری باید مدنظر باشد گفت: با بهره‌مندی از نمایه‌های فرهنگی گیلان می‌توان فضای مناسبی را جهت اطلاع‌رسانی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرد.