بازدیدی در حاشیه جلسه امضای تفاهم‌نامه ۵ موسسه مردم‌نهاد گیلان:
دیگر نمی‌توانیم منتظر جلسات ادارات بمانیم

رشت رویایی- پیمان بازدیدی در حاشیه جلسه امضاء تفاهم‌نامه میان ۵ موسسه مردم‌نهاد پس از معرفی اجمالی موسسه محیط زیستی سرزمین ایدهآل ما و اشاره به جهادی عمل کردن نیروهای این موسسه گفت: هیچ‌گاه درخواست پول نکرده‌ایم و سعی کرده‌ایم روی پای خودمان بایستیم.

پیمان بازدیدی

او با اشاره به کارگروه‌های این موسسه زیست‌محیطی به معرفی برخی فعالیت‌های موسسه پرداخت و ادامه داد: سامانکده سگ‌های ولگرد، حذف ظروف پلاستیکی از اداره‌های استان، دیواره سبز فلکه گاز و اقدام خودجوش مربوط به تالاب عینک نمونه‌هایی از فعالیت این موسسه مردم‌نهاد است که در خصوص تالاب عینک فقط دو قایق به ما داده شد. البته از هیچ‌کس هم انتظاری ندارم. دوستان من و تمام سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت کردند.

پیمان بازدیدی با اشاره به تصمیم جدی این موسسه برای نجات تالاب عینک ادامه داد: از نیمه دوم فروردین با همین گروه شروع به کار می‌کنیم. نمی‌توانیم منتظر جلسات باشیم. البته جلسه با استانداری و سایر دستگاه‌ها را پیگیری می‌کنیم و ان شاء الله به ما کمک خواهند کرد اما ما نیمه فروردین قایق‌ها را به تالاب می‌اندازیم و شروع به کار می‌کنیم.

مدیر عامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده‌آل ما، از تصمیم برای انجام کارهای متفاوت توسط این گروه، گفت: همگرایی خوبی در بین این مؤسسات در رشت وجود دارد و پیش از این نیز سابقه همکاری و اقدامات خلاقانه خوبی وجود دارد.

پیمان بازدیدی در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار ما از تمام نهادهای دولتی دعوت به همکاری کرد و تاکید کرد: اگر کمکی کردند دستشان را می‌بوسیم. به هرحال همه نهادها زحمت می‌کشند و به وظایف خودشان عمل می‌کنند. ولی ما هم منتظر کسی نمی‌مانیم و کار خودمان را خواهیم کرد. قایق‌ها را به آب می‌اندازیم و شروع می‌کنیم. نمی‌توانیم منتظر نتیجه دادن جلسات متعدد باشیم. تمام سازمان‌های مردم‌نهاد با اجازه دوستان به هر شکل ممکن کار نجات تالاب عینک را شروع می‌کنند. اگر قایق هم ندادند با دست خالی خود را به تالاب می‌اندازیم و بالاخره یک کاری می‌کنیم تا این مشکل به شکلی حل شود. ما این موضوع را وظیفه شهروندی خودمان می‌دانیم. ما مردم هم در مقابل محیط اطرافمان وظایفی داریم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz