[su_frame align=”center”]دیوار مهربانی با طعم فلافل در انزلی[/su_frame]

رشت رویایی- دیوار مهربانی این اغذیه‌فروش شهر انزلی از جنس دیگری است، او روزی سه عدد ساندویچ رایگان برای نیازمندان در نظر گرفته به این امید که کمکی هرچند اندک جهت پیشگیری از بروز مشکل برای همنوعانش باشد.

به گزارش ایرنا، محسن فرنود کاسب جوان اهل انزلی با الهام از دیوار مهربانی، بر روی تابلویی به مراجعان علاقمند پیشنهاد کرده که در صورت تمایل، با خریداری ساندویچ و الصاق رسید آن روی دیوار امکان بهره‌مندی از یک وعده غذا را برای کودکان کار، زنان سرپرست خانوار یا هرکسی که به نوعی محتاج یک وعده غذاست فراهم آورند.

با این هدف که مبادا کودکی گرسنه به دلیل نداری به سمت کار خلاف و خوردن لقمه حرام کشیده شود.

فرنود در خصوص نحوه آغاز این کار به خبرنگار ایرنا گفت: پس از مشاهده طرح انسانی و زیبای دیوار مهربانی به فکرم رسید که اینکار علاوه بر لباس می‌تواند در موارد دیگر نیز صورت پذیرد.

وی ادامه داد: این طور شد که اهدای سه ساندویچ فلافل به صورت رایگان را در برنامه روزانه‌ام قرار دادم.

وی با اشاره به احساس نیاز برای گسترش و اشاعه این کار و تقسیم ثواب آن در بین همشهریان گفت: برهمین اساس به هرکدام از مشتریان این طرح را معرفی و فقط پیشنهاد می‌دهم چون خیرات و احسان دادن باید با میل باطنی و خلوص نیت شخص خیر باشد.

فرنود، به استقبال جمع کثیری از مشتریانش اشاره و اظهار کرد: در این مغازه هرکس به هرمقدار و توان مالی قدمی برای نیازمندان برمی دارد و با پرداخت مبلغی با دستگاه کارت خوان و نصب رسید آن بر روی تابلوی دیوار مهربانی در این کار خیر شریک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر نیازمندان به دلیل خجالت و حجب و حیا کودکان خود را به مغازه می‌فرستند بیان کرد: علاوه بر باز بودن در این مغازه بر روی همه همشهریان، در پایان ماه با احتساب رسیدهای باقی مانده ساندویچ‌هایی آماده کرده و به در خانه نیازمندانی که از قبل شناسایی کرده‌ایم ارسال می‌کنیم.

او در اغذیه‌فروشی پاکیزه و خوشایندش همچنین در بطری‌های پلاستیکی نوشابه‌هایی که در مغازه‌اش مصرف می‌شود را برای طرح خرید صندلی چرخ دار برای معلولان جمع آوری می‌کند.

محسن فرنود، الگوی شهروندی نمونه و مسئول است که می‌داند برای داشتن جامعه‌ای سالم و انسانهای خوشبخت همه باید دست به دست هم دهند.

[su_frame align=”center”]دیوار مهربانی با طعم فلافل در انزلی[/su_frame] [su_frame align=”center”]دیوار مهربانی با طعم فلافل در انزلی[/su_frame] [su_frame align=”center”]دیوار مهربانی با طعم فلافل در انزلی[/su_frame] [su_frame align=”center”]دیوار مهربانی با طعم فلافل در انزلی[/su_frame]