دکتر رضا رسولی: امتیاز تیم سپیدرود رشت به شهرداری واگذار شود/ انتقاد از ورود برخی سیاست‌ورزان به دایره مالکیت سپیدرود

جلسه فوق‌العاده انتخاب هیئت رییسه شورای شهر رشت - مهر ۱۳۹۵ - رضا رسولی

رشت رویایی- همزمان با بحران مدیریتی که تیم ریشه‌دار سپیدرود را رنج می‌دهد، دکتر رضا رسولی، عضو شورای شهر رشت در بیانیه‌ای خواستار واگذاری تیم سپیدرود رشت به شهرداری رشت شد.

در این بیانیه آمده است:

نگاهی گذرا به تاریخچه پنجاه سال گذشته این مرز و بوم نشان می‌دهد که استان گیلان و به‌طور مشخص شهر رشت زمینه‌ی غیر قابل انکار اجتماعی در فوتبال دارد. مردم خونگرم شهرمان از مرد و زن و پیر و جوان، از هر صنف و سطح تحصیلات و بضاعت مالی، دل در گرو فوتبال دارند. شاهد این ادعا، جایگاه‌های تماشاگران ورزشگاه پیر و خسته‌ی شهرمان است که در بزنگاه‌های ورزشی، شاهد حضور پرشور اقشار مختلف جامعه است. اگرچه در اکثر اوقات کمبود بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی قدرتمند در استان و فقدان منابع مالی حمایتی از این تیم‌ها، منجر به ضعف بنیه و به تبع آن، کسب نتیجه‌های ضعیف تیم‌های فوتبال شهرمان گردید و چشم‌های خیل عظیم علاقه‌مندان به فوتبال شهرمان، بارها و بارها گریان شد.

همه می‌دانند فوتبال شهر عزیزمان دوبال غیر قابل انکار دارد، داماش گیلان و سپیدرود رشت و پرنده‌ی زیبای فوتبال این شهر، بدون هر یک از این دو بال نمی‌تواند پرواز را تجربه کند. همان‌گونه که همگان می‌دانند در چند سال گذشته هر دو تیم شهرمان به دلایلی که پیشتر ذکر شد، دچار لطمات جدی شدند و اگر نبود سرمایه اجتماعی ارزشمندی که پشت این نهادهای ریشه‌دار و ارزشمند اجتماعی قرار دارد،‌ هرگز دوباره و با همت برخی از نیک‌اندیشان و حمایت خیل هواداران عاشق، سر از خاکستر خود بر نمی‌آوردند.

در این بین، نقش نهادهای عمومی شورای شهر و شهرداری را که یکی از وظایف ذاتی‌شان حفظ و حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و ارتقاء انسجام اجتماعی از طریق تقویت نهادهای مردمی رسمی ریشه‌دار در جامعه است را نادیده گرفت.

بستر آرام و نتایج ارزشمندی که تیم ریشه‌دار و مردمی سپیدرود در طول دوازده هفته اول فصل جاری در اوج مشکلات مالکیتی و مالی این تیم گرفته است موید این مطلب است.

بحمدالله تیم مردمی داماش گیلان این روزها با ورود فرزند خلف رشت جناب آقای حاجی‌پور و هزینه‌هایی که ایشان از اعتبار و منابع مالی شخصی خود نموده‌اند در مسیری مشخص و صحیح قرار گرفته که قطعا با حمایت‌های سیستم مدیریت شهری این مسیر پرنشیب و فراز را به خوبی طی خواهد کرد.

اما سپیدرود رشت یک بزنگاه تاریخی را طی می‌کند اخیرا اخبار رسمی و غیر‌رسمی که در خصوص این نهاد مردمی ریشه‌دار شنیده می‌شود بسیار نگران‌کننده است. ورود برخی سیاست‌ورزان و یا برخی بنگاه‌های اقتصادی خاص و گاها غیر بومی به دایره مالکیت سپیدرود قطعا همراه با شائبه‌هایی می‌باشد که طرح آنها در این مجال به دلیل معاذیر اجتماعی به مصلحت نیست.

اما از همین تریبون و به عنوان یک نماینده کوچک مردم اعلام می‌کنم نمایندگان راستین مردم رشت در شورای اسلامی شهر رشت هرگز اجازه نخواهند داد که سرمایه‌های اجتماعی ارزشمند این شهر که ریشه در فرهنگ و هویت مردم کوچه و بازار دارند بیش از این دست خوش مطامع سیاسی و گاها اقتصادی برخی افراد خاص قرار گیرد.

در همین راستا اینجانبان امضاکنندگان ذیل، ضمن تاکید بر ادامه یافتن کمک‌های مالی و لجستیکی به تیم داماش گیلان تاکید می‌نماییم در راستای ارتقای انسجام اجتماعی و حفظ صیانت از سرمایه‌های اجتماعی شهر رشت و تقویت پروژه و نوسازی شهر رشت که قطعاً به آورده‌های قابل ملاحظه‌ای برای شهرمان منجر خواهد شد،‌ موافقت خود را برای خرید امتیاز تیم سپیدرود رشت توسط شهرداری رشت با جلب و جذب حامیان مالی در کنار این تیم اعلام نموده و بر لزوم حفظ این سرمایه ارزشمند اجتماعی توسط نهاد عمومی شهرداری رشت تاکید می‌ورزیم.

فلذا شایسته است مراحل قانونی برای واگذاری امتیاز تیم سپیدرود رشت به شهرداری انجام پذیرد.

رضا رسولی به رشت رویایی گفت که به رغم آن‌که تصور می‌کند همه اعضا با این حرکت موافق باشند، اما اسماعیل حاجی‌پور، فاطمه شیرزاد، سیدرضا موسوی روزان، مظفر نیکومنش‌، حجت جذب و امیرحسین علوی نظر مثبت خود را به او اعلام کرده‌اند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz