کارگاه NLP در رشت برگزار شد
دکتر رضا رسولی: آموزش مهارت‌های زندگی می‌تواند زندگی انسان را متعالی کند/ استاد مجید میرباقری: مردم رشت و استان گیلان از محیط‌شان زیباتر هستند

کارگاه NLP در رشت - آبان ۱۳۹۵

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- کارگاه NLP یا مهندسی ذهن عصر سه‌شنبه با حضور استاد مجید میرباقری و به همت نمایندگی شرکت تدبیر مدیران بامداد در گیلان که در زمینه امور پژوهشی و تحقیقاتی و برگزاری سمینارها و همایش‌ها و کارگاه‌های پژوهشی فعالیت می‌کند در سالن همایش مخابرات استان گیلان برگزار شد.

دکتر رضا رسولی، عضو شورای شهر رشت با حضور در همایش NLP گفت: بسیار خوشحالم به صورت دانش‌آموز در جمع کسانی که شیفته آموزش هستند، حضور دارم و معتقدم آموزش بهترین راه ارتقای سطح کیفیت زندگی است.

این عضو شورای اسلامی شهر گفت: هدف نهایی فعالیت ما بهبود کیفیت زندگی است، اما در این مسیر یک سری ملزومات وجود دارد که یکی از آنها آموزش است.

او همچنین گفت: در آموزش به روش کلاسیک مسیر آموزشی که در مدارس و دانشگاه طی می‌شود،‌ در واقع یادگیری یک سری علوم به صورت آکادمیک است که ممکن است به تخصصی تبدیل شود که در زندگی شخصی و اجتماعی تاثیرگذار است.

دکتر رسولی با بیان اینکه مهارت‌ها و آموزش‌های که فرد در زندگی اجتماعی کسب می‌کند بسیار با اهمیت است، گفت: اینکه انسان جایگاه خود را در جامعه انتخاب کند و زندگی خود را اداره کند و فردی موفق به عنوان یک فرزند، یک پدر، یک همسر و غیره باشد، بسته به همین مهارت‌ها دارد که متاسفانه این روزها در حوزه آموزش و پرورش با کمبود مواجه است.

او با تاکید بر اینکه نظام دولتی ما با کمبود متولی اجتماعی مواجه است، گفت: در نظام آموزش و پرورش به دلیل کمبود امکانات، افت کیفیت آموزش دیده می‌شود و در حوزه پژوهش هم هیچ کاری انجام نمی‌شود.

دکتر رسولی با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی تنها مجموعه نیروی انتظامی است که تنها در مقابل کسانی که مرتکب جرم می‌شوند، می‌ایستد، گفت: این مسئله بسیار نگران‌کننده است که ما منتظر می‌مانیم که فرد به نقطه‌ای برسد که جرمی مرتکب شود و ما با آن مقابله کنیم.

کارگاه NLP در رشت - آبان ۱۳۹۵

او از کسانی که در حوزه آموزش مهارت‌های زندگی فعالیت می‌کنند تشکر کرد و گفت: این‌گونه آموزش‌ها می‌تواند زندگی انسان را متعالی کند و بزرگ‌ترین فقدان مباحث آموزش و پرورش کلاسیک این است که فرد در برابر اتفاقات زندگی منفعل باشد.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک همچنین گفت: مردم ثابت کرده‌اند که از نظر کیفی و نیازسنجی و هدف‌گذاری عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند و خیلی باقی مانده است که ما در این حوزه‌ها به توانمندی کامل برسیم.

او با اشاره به اینکه امروز سلامت جامعه برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: سلامت جامعه در گروی سلامت شهروندان است که تنها با تلاش شهروندان در جهت ساختن زندگی و آینده‌شان حاصل نخواهد شد.

دکتر رسولی در پایان از شرکت مدیران تدبیر بامداد و دکتر جمشیدی و میترا سال افزون و دکتر میرباقری بابت برگزاری کارگاهای آموزشی تشکر کرد و گفت که به بودن در کنار آنها در این مسیر به عنوان یک دانش‌آموز، یک شهروند و یک نماینده کوچک شهر افتخار می‌کند.

سال افزون: اینجا هستیم تا بر اساس خواسته‌های خود زندگی خود را بسازیم

میترا سال افزون، مدیر اجرایی این موسسه در استان گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدعوین در این جلسه گفت: چندین سال است در زمینه مهندسی ذهن درسه شهر رشت، لنگرود و لاهیجان فعالیت می‌کنیم و آموزش NLP به صورت رایگان و با هدف آموزش روش صحیح زندگی برگزار می‌شود.
سال افزون با اشاره به اینکه همه به شدت حاضران به آموزش اعتقاد دارند و می‌دانند چقدر تأثیر گذار خواهد بود، گفت: از حضور هم‌استانی‌های خوب که در کنار من هستند و در این راه به من کمک کنند، تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: امیدوارم در کنار هم بتوانیم سازندگی داشته باشیم. خدا این ذهن محدود را به ما داده تا بتوانیم زندگی خود را بسازیم و امروز اینجا هستیم تا با تکنیک NLP ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی کنیم و بر اساس خواسته‌های خود زندگی خود را بسازیم.
سال افزون در پایان از حضور دکتر رسولی، عضو فرهنگی شورای شهر و همچنین از شرکت مخابرات گیلان به دلیل در اختیار گذاشتن سالن به گروه NLP تشکر کرد.

کارگاه NLP در رشت - آبان ۱۳۹۵

دکتر جمشیدی: NLP موضوع جدیدی در دنیای روانشناسی است

معاون آموزش و پژوهش شرکت تدبیر مدیران بامداد گفت: همه ما امانتی از خدای بزرگ داریم به نام زیبایی و امروز از حاضرین در جمع که وجود همزمانی با مسابقه فوتبال، در اینجا حضور یافتند تشکر می‌کنیم.

دکتر علیرضا جمشیدی گفت: سال ۱۳۹۰ شرکت تدبیر مدیران نوین در تهران فعالیت‌های خود در حوزه نفت، گاز شروع کرد و تصمیم گرفتند در مسائل آموزشی در سال ۹۲ شرکت کنند و دفتر تهران در پروژه‌های منطقه آزاد، شرکت نفت و گاز فعالیت کرده است.

او به تأسیس اولین شعبه در خراسان اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ اولین نمایندگی موسسه تدبیر مدیران شهر را در استان گیلان افتتاح کردیم و با نگرش‌های کاملاً جدید وارد عرصه آموزشی شده است و خیلی از کلاسهایمان به صورت کارگاهی، ورک‌شاپی برگزار می‌شود.

جمشیدی در رسیدن به اهداف تعیین شده ابراز امیدواری کرد و گفت: NLP موضوع جدیدی در دنیای روانشناسی است و در نوشته‌های افلاطون و سقراط و بقراط مباحثی مثل کامیابی، خوشحال بودن آورده شده است.

او همچنین گفت: علم روانشناسی بعد از جنگ دوم شکل و بوی خاص خود را گرفت زمانی که در ارتش آمریکا اداره روانشناسی برای افسران و سربازانی که به جنگ می‌رفتند و با مشکل خاص مواجه می‌شدند، تشکیل شد.

جمشیدی به حضور مدیران در حوزه روانشناسی و جامعه‌شناسی افتخار کرد و گفت:‌ آقای سیگل مال هم یکی از مدیران بود که معتقد بود به جای تشخیص و درمان بیماری افراد از این پس نگاه خود را عوض کنیم و کاری کنیم که به جای میلیاردها هزینه برای درمان بیماری افراد، از مبتلا شدن آنها جلوگیری کنیم.

استاد مجید میرباقری: مردم رشت و استان گیلان از محیط‌شان زیباتر هستند

استاد مجید میرباقری یکی از پایه گذاران همایش (NLP (Neuro-linguistic programming در ایران بوده و نزدیک به ۲۰ سال همایش‌ها و دوره‌های بسیار موفقی را در سطح شهرهای تهران، رشت، اصفهان و … برگزار کرده است.

کارگاه NLP در رشت - آبان ۱۳۹۵

مجید میرباقری در همایش روز سه‌شنبه زیبایی شهر رشت را جذاب دانست و گفت: اعتراف می‌کنم مدت‌ها حضورم در رشت به این خاطر است که مردم رشت و استان گیلان از محیط‌شان زیباتر هستند.

او ادامه داد: این انگیزه‌ای برای من است که عاشقانه و با تمام وجود هر هفته به رشت بیایم تا دوره‌های NLP را برگزار کنم.

میرباقری گفت: هدف من این اسم که علم NLP را به دنیای امروز بیاورم تا با آموختن آن از زندگی لذت ببرید و سکان زندگی را در دست بگیرید و طبق خواسته خود پیش ببرید.

او با خواندن چند بیت احساس قلبی خود را به گیلان و مردم گیلان ابراز کرد و در ادامه کارگاه آموزشی NLP را آغاز کرد.

در حاشیه مراسم یکی از کسانی که در این کلاس‌ها حضور داشت در باره تأثیر این کلاس‌ها بر زندگی خود گفت: من دنبال مال دنیا نبوده‌ام بلکه دنبال شخصیت خود و تمام ناشناخته‌های وجودی خود بودم و با شرکت در کلاس‌های استاد میرباقری در لنگرود به آن دست یافتم.

او همچنین گفت: این آموزش‌ها نه تنها زندگی من بلکه زندگی فرزندم را نیز تغییر داده است و یک تغییر خاص در زندگی خود احساس کردیم.

کارگاه NLP در رشت - آبان ۱۳۹۵

او ادامه داد: من با حضور در این کلاس‌ها آرامش خاصی به دست آورده‌ام. همیشه فکر می‌کردم اعتمادبه‌نفس بالایی دارم اما متوجه شدم که این‌طور نبوده است و اکنون قدرت نه گفتن و گرفتن حقم را به دست آورده‌ام.

دانش‌آموز کلاس NLP همچنین گفت: من بعد از آموزش علم NLP توانستم اولین نمایشگاه هنرهای دستی خود را بعد از ۱۵ سال سابقه کار برگزار کنم و این اولین موفقیت من بوده است.

او خود را قبل و بعد از حضور در این کلاس‌های آموزشی این گونه توصیف کرد: من قبل از شرکت در این دوره‌ها عصبی، زودجوش بودم اما اکنون پر از آرامش هستم و می‌توانم به دیگران کمک کنم تا زندگی خود را تغییر دهند.

او در پایان به تأثیر این کلاس‌ها در رابطه خود با همسرش اشاره کرد و گفت: پیش از این هر هفته در خانه ما بحث و مشاجره بوده است ولی اکنون با یادگیری مهارت‌های NLP سعی می‌کنم شرایط را طوری کنترل کنم که یا خود سکوت کنم و یا طرف مقابلم را با صحبت قانع کنم.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها حضور در این کلاس‌ها را در کسب موفقیت‌هایش در زندگی بسیار مؤثر دانست و گفت: NLP به من یاد داد که خواستن توانست است و می‌توانید به آنچه در زندگی می‌خواهید برسید.

او همچنین گفت: من برای خود هدف‌هایی در زندگی داشتم که با شرکت در این کلاس‌ها به آن اهداف به شکل مطلوب دست یافتم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz