دکتر رسولی: خبرهای خوبی از احداث تراموا در راه است

گزارش تصویری جشنواره جوکول در پیاده‌راه فرهنگی شهرداری رشت - مرداد ۹۵ - رضا رسولی

رشت رویایی- رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر بیان داشت: در آینده‌ای نزدیک بخشی از تاکسی‌های شهر رشت به صورت پایلوت با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد موسوم به انزلی به خودروهایی در خور شهروندان جایگزین خواهد شد.

رضا رسولی در گفت و گو با گیل خبر، با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در سال‌های گذشته درباره نوسازی این ناوگان صحبت‌هایی شد اما متاسفانه اقدام عملی در این حوزه صورت نگرفت و سال گذشته هم دولت تمهیداتی برای نوسازی تاکسی‌ها در نظر گرفت که به دلیل شرایط نا مناسبی که داشت مورد استقبال قرار نگرفت.

رسولی نزدیکی رشت به منطقه آزاد و قرارگیری ۴۴ درصد منطقه آزاد در محدوده شهرستان رشت را فرصت عنوان کرد و افزود: متاسفانه در گذشته موانعی وجود داشت که کار را برای استفاده از این پتانسیل سخت می‌کرد اما جای خوشحالی دارد که با پیگیری‌های انجام شده این موانع با سپری کردن مراحل قانونی در مدت نه چندان طولانی برطرف خواهد شد.

او تعداد تاکسی‌های فرسوده شهر رشت را ۱۵۰۰ دستگاه تخمین زد و گفت: در آینده‌ای نزدیک بخشی از ناوگان را به صورت پایلوت با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد موسوم به انزلی به خودروهایی در خور شهروندان جایگزین خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت کمک و یاری بزرگان را برای رفع مشکلات ضروری خواند و گفت: این مسیر به کمک بزرگان استان، استاندار محجوب گیلان، معاون عمرانی استانداری مهندس شعبانپور، فرماندار رشت و معاونین ایشان که همیشه در امور ترافیکی همراه ما بودند هموار خواهد شد.

او افزود: اگر این حمایت‌ها نبود اقدامات زیر بنایی که تاکنون انجام شده قابل اجرا نبود.

دکتر رسولی ضمن ابراز امیدواری برای عقد تفاهم‌نامه با منطقه آزاد موسوم به انزلی بیان کرد: پس از عقد تفاهم‌نامه بعد از طی مراحل قانونی طی سه تا ۶ ماه آینده خودروهای شیک و مدرن را به عنوان تاکسی در شهر خواهیم دید.

او با تاکید بر اینکه باید شبکه حمل و نقل همگانی را تغییر دهیم اظهار داشت: ما باید استفاده از مدهای انبوه بر را ترویج دهیم. وی به افتتاح خط ویژه اتوبوس اشاره کرد و گفت: یک مسیر از خطوط ویژه اتوبوس افتتاح شد و دو مسیر آن نیز به زودی انجام خواهد شد.

رسولی ضمن تاکید به جایگزینی تقاضای سفر به سمت سیستم‌های حمل و نقل انبوه به احداث تراموا اشاره کرد و گفت: مسیر تراموا از فرودگاه آغاز و طی گذر از داخل شهر به فلکه گاز و سپس به مسکن مهر برای کم کردن پیک ترافیکی فلکه گاز که بسیار آزار دهنده است متصل خواهد شد.

او با بیان اینکه در روزهای آینده خبرهای خوبی به شهروندان خواهد رسید بیان کرد: برای احداث تراموا در مرحله اول مصوبه‌ای داشتیم که در آن استفاده از تراموا تصویب شده و البته جزییات آن و سرمایه‌گذاری که قرار است انجام شود مجدداً نیازمند مصوبه شوراست که حتماً با همکاری همکاران در شورای شهر این اتفاق رخ خواهد داد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz