[su_frame align=”left”]یک‌صد و پنجاهمین جلسه شورای شهر رشت - ۳ مرداد ۹۵ - رضا رسولی[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت با انتشار پستی در اینستاگرام خود از شهردار جوان رشت حمایت کرد.

دکتر رسولی در این پست نوشت:

پانزده ماه و هفده روز از شروع به کار دکتر ثابت‌قدم به عنوان شهردار رشت می‌گذرد. اگرچه انتخاب ایشان به عنوان شهردار رشت با بیم‌ها و امیدهای فراوانی همراه بود، اما عملکرد ساختار مدیریت شهری در طول این مدت، بار دیگر دل‌های پاک رشتوندان را به نور امید، گرم و روشن نمود.

تدوین و اجرایی کردن برنامه عملیاتی شهر رشت با تاکید بر توسعه متوازن که منجر به احداث هفت پارک، نه بازارچه و سه ایستگاه آتش‌نشانی، اکثراً در مناطق کم برخوردار گردید، نگاه برنامه محور در ایجاد زیر ساخت‌های ترافیکی، بر اساس برنامه جامع حمل و نقل و مطالعات خرد نگر در همه تصمیم‌گیری‌های ترافیکی بر مبنای پیاده مداری، توسعه حمل و نقل همگانی، توسعه زیرساخت‌های IT در سیستم‌های حمل و نقل و توسعه شبکه راه‌های شهری در ترکیب با تکنیک‌های مدیریت عرضه و تقاضا که منجر به تغییر ذائقه‌ی ترافیکی رشتوندان در راستای پایداری توسعه و حفظ و ارتقاء کیفی محیط زیست شهری رشت شده است. آغاز عملیات اجرایی رویای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با شروع عملیات اجرایی ساماندهی لندفیل سراوان و آغاز تصفیه خانه شیرابه زباله در آینده نزدیک، اصلاح، ارتقاء و چابک سازی معماری سازمان در حال ورشکستگی شهرداری، تأمین منابع مالی جدید و ارتقاء رتبه بودجه‌ای شهر رشت از نوزدهم به دهم در سطح کشور که تقریباً متناسب با جایگاه توسعه‌ای شهرمان در کشور می‌باشد و… از ثمرات کارهای مشترک شهردار و تیم اجرایی شهرداری با قاطبه‌ی عقل‌گرا و توسعه‌طلب شورای اسلامی شهر رشت در عرصه سیاست گذاری ست.
در این بین حتماً ایراداتی هم وجود دارد. شاید مهمترین آن علاوه بر انتقادات فنی به اجزا برخی پروژه‌ها، عدم توفیق سیستم مدیریت شهری در به مشارکت گرفتن متخصصین بومی در انجام امور توسعه‌ای و ضعف در برقراری تعاملات دوسویه با لایه‌های مختلف ذینفع در مناسبات شهری بوده است.

[su_frame align=”center”]دکتر رسولی: برای توسعه‌ی شهر مظلومم، من هم ثابت‌قدم هستم[/su_frame]