رشت رویایی- دکتر رضا رسولی با ابراز نارضایتی از تعویق در تحویل اتوبوس‌های خط ویژه بی‌آر‌‌تی به شهرداری رشت اعلام کرد: این اتوبوس‌ها نیمه دوم اسفند تحویل داده می‌شوند.

دکتر رضا رسولی در نود و چهارمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با اشاره به دغدغه اعضای شورا نسبت به تامین نشدن اتوبوس‌های خط ویژه بی‌آر‌تی گفت: متاسفانه با گذشتن از فراز و نشیب‌های بسیاری که بر سر قرارداد شهرداری رشت با شرکت مونتاژ کننده خودرو به وجود آمد، هنوز هم اتوبوس‌ها به شهرداری تحویل داده نشده است.

او با بیان اینکه طبق آخرین اعلام از سوی شرکت طرف قرارداد، اتوبوس‌ها تا نیمه دوم اسفند ماه به رشت خواهند رسید افزود: هر قراردادی نیازمند تعهدپذیری دو طرف قرارداد است و تامین نشدن اتوبوس‌ها در حالی که عملیات سخت افزاری ایستگاه‌های خط ویژه در حال پایان است، نگران کننده است.

رسولی با اعلام اینکه برای بررسی وضعیت تحویل اتوبوس‌ها هفته آینده به استان اردبیل سفر خواهد کرد، تصریح کرد: نمی‌توان منتظر ماند که شرکت طرف قرارداد هر بار تحویل دادن اتوبوس‌ها را به تعویق بیندازد لذا لازم است که هیئتی متشکل از شهرداری و شورا به ویژه اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک به اردبیل سفر کرده و جویای زمان دقیق تحویل اتوبوس‌ها به شهرداری رشت شوند.

این عضو شورا همچنین به راه اندازی پل‌های عابرپیاده مجهز به آسانسور در رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه راه اندازی ۲۵ پل عابرپیاده در خیابان‌های مختلف برای جلب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته شده است لذا باید ساز و کار آن به شورا اعلام شود.

او جانمایی پل‌های مجهز به آسانسور را نیازمند بررسی مجدد دانست و گفت: راه اندازی پل‌های عابرپیاده مطالبه عمومی است اما ایجاد پل‌های عابرپیاده مکانیزه سبب اشغال پیاده رو‌ها و ایجاد اشکال در کسب و کار برخی کسبه شده است که نیاز است با بررسی مجدد جانمایی‌ها اندکی تغییر کند.

دومین پل عابرپیاده مکانیزه رشت تا دو هفته آینده افتتاح خواهد شد
در ادامه این سخنان معاون برنامه ریزی حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت با ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در خرید اتوبوس‌های خط ویژه گفت: با تماس‌های مکرری که با شرکت طرف قرارداد انجام شده قول تحویل اتوبوس‌ها را تا پایان نیمه اول اسفند به شهرداری رشت داده شده است.

فرامرز جمشیدپور دلیل تاخیر در تحویل اتوبوس‌ها را طی کردن روند استاندارد سازی و بازبینی شرکت کره‌ای اعلام کرد و گفت: شهرداری پیگیر تحویل اتوبوس‌ها است اما متاسفانه طبق قراردادی که با شرکت مورد نظر بسته شده ضمانت اجرایی آن در بعد زمان معین نشده است. او درباره وضعیت پل‌های عابرپیاده گفت: ۲۷ پل عابرپیاده شامل دو پل عابرپیاده مکانیزه برای جلب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته شده است و با مطالعاتی که از سوی مشاور انجام شده، جانمایی پل‌ها تعیین شده است که به رغم این موضوع، در صورت امکان تغییر در جانمایی در حد چند متر، خواسته کمیسیون عملی خواهد شد.

معاون برنامه ریزی حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت از راه اندازی دومین پل عابرپیاده مکانیزه این شهر طی دو هفته آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این، مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت پیش از پایان سال به طور کامل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

جمشیدپور هم چنین گفت: با اجرای عملیات فیبر نوری، علاوه بر دوربین‌ها، تمامی امکانات این مرکز شامل کیوسک‌های هوشمند، اتصال تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر به مرکز، رزرواسیون هتل‌ها برای تردد در بافت مرکزی شهر و سایر برنامه‌هایی که برای این مرکز اندیشیده شده است در ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

در ادامه جلسه کمیسیون حمل بهای تعرفه خدمات سازمان اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی مطرح و از سوی مدیرعامل این سازمان ارائه شد که از سوی اعضای کمیسیون با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت.