حضور دو فیلم‌ساز گیلانی در جشنواره جهانی فیلم مستند آمستردام

نادر شیخ‌الاسلامی

رشت رویایی- نادر شیخ‌الاسلامی و فرحناز آسوده به جشنواره‌ جهانی فیلم مستند IDFA دعوت شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جشنواره جهانی فیلم مستند آمستردام یا ایدفا IDFA (International Documentary Filmfestival Amsterdam) جشنواره فیلم مستند است که به صورت سالانه در آمستردام پایتخت هلند برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم مستند در جهان است.

جشنواره بین المللی فیلم مستند آمستردام فیلم‌هایی را بر می‌گزیند که خلاقانه و با توجه به ذات هنر سینما تولید شده باشند. در این جشنواره مستند های خلاقه در اولویت قرار دارند.

ایدفا به دنبال آثاری است که علاوه بر دارا بودن جذابیت و نوآوری های سینمایی، بازتاب دهنده اجتماع و برانگیزاننده ی مخاطب نسبت به مسائل اجتماعی باشند.

ایدفا می کوشد در سطح بین الملل جشنواره ای با موضوعات، عقاید و دیدگاه های گوناگون باشد. ایدفا بزرگترین جشنواره فیلم مستند جهان است.

تبادل آرا و عقاید، یکی از پایه های شکل گیری ایدفاست. این جشنواره هر ساله در کنار پخش فیلم های مستند، طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را نیز شامل می شود. این برنامه ها متضمن این اصل هستند که تبادل اطلاعات مستلزم گفتمان آزاد است.

نادر شیخ الاسلامی فلیمساز و از موسسین اصلی دفتر سینمای جوانان ایران در تالش است که تاکنون موفق به کسب مقام در جشنواره های بین المللی آسیا و اروپا از جمله مونیخ، هنگ کنگ، ژاپن، ایتالیا، فرانسه و فنلاند شده است.

بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام از تاریخ ١۶ تا ٢٧ نوامبر (١۶ آبان تا ٧ آذر) در کشور هلند برگزار می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz