دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت +تصاویر

رشت رویایی- در ساعات اولیه امروز یک مغازه و یک خانه در رشت دچار حریق شدند.

دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت

در پی تماس شهروند با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی در ساعت ۴: ۱۴ دقیقه صبح امروز یکم آذر ماه ۹۵ مبنی بر مشاهده دود و آتش از داخل مغازه مخروبه سریعاً دو خودروی اطفایی به محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، زرجوب اعزام شدند.

ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی رشت در این باره خبر داد: دقایقی بعد در ساعت ۴: ۱۷ دقیقه تماس شهروندان خبر از آتش‌سوزی در پشت بام منزل مسکونی واقع در ابتدای خیابان شهدا، خیابان سرچشمه را داشت که سریعاً ۱۲ خودروی اطفایی از ۵ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه ۳۳ تن آتش‌نشان به محل حادثه اعزام شدند.

شهرام مؤمنی معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی در این باره گفت: به محض رسیدن تیم نخست آتش‌نشانان اعزامی و مشاهده شعله‌های خشمگین آتش در سقف منزل مسکونی که به قسمتی از سربندی منزل مسکونی هم‌جوار نیز سرایت نموده بوده اعلام وضعیت فوق‌العاده شد و در یک اقدام فوری از گسترش آتش جلوگیری به عمل آمد.

او در ادامه با بیان اینکه به‌واسطه نبود دیوار آتش بر در سقف منازل مسکونی احتمال سرایت آتش از سه نقطه وجود داشت افزود: آتش‌نشانان اعزامی به همراه تیم‌های کمکی از سه نقطه به آتش حمله‌ور شدند و نسبت به اطفای کامل و پیشگیری از گسترش آتش اقدام کردند.

مؤمنی علت و میزان خسارت وارده را در دست بررسی خواند و افزود: خوشبختانه این حادثه با توجه به شرایط جوی و بارش شدید باران و تراکم سازه‌ای و همچنین متصل بودن سربندی منازل مسکونی هیچ مصدومی نداشت و با اقدام سریع آتش‌نشانان، از گسترش بیش از پیش آتش جلوگیری شد.

گفتنی است، آتش‌سوزی در مغازه مخروبه که ناشی از به آتش کشیدن ضایعات بود نیز در همان نقطه اطفا شد و به نقاط دیگر سرایت نکرد.

دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشتدو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت دو آتش‌سوزی هم‌زمان در رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz