دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت برگزار شد

دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت

عصر پنجشنبه پارک توحید گلسار رشت آکنده از گل‌های رنگارنگی بود که دومین جشنواره‌ی گل‌های شمعدانی را در رشت نوید می‌داد. گل‌های چشم‌نوازی که در دومین روز عید فطر، فضای پارک را مطبوع و دلپذیر ساخته بودند و دل کندن از آنها راحت نبود. افتتاحیه این جشنواره عصر روز پنجشنبه ۱۷ تیر ماه ۹۵ ساعت ۱۹ با حضور شهروندان، مسئولین و گروه‌های مردم نهاد برگزار شد و تا ۲۱ تیر ماه ادامه دارد.

دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت

به گزارش گیل‌خبر، افتتاحیه دومین جشنواره گل‌های شمعدانی با حضور فرماندار و معاون سیاسی رشت، شهردار، مدیران شهرداری و جمعی از اعضای شورای شهر و جمعیت قابل توجهی از شهروندان به همت کارگروه گردشگری متخصصین ایران، شهرداری منطقه یک، موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما، سازمان مدیریت پسماند و سازمان زیباسازی شهر رشت و با مشارکت سازمان عمران و بازآفرینی عصر روز پنج شنبه در پارک توحید گلسار رشت برگزار شد.

رودخانه، ثروت شهر رشت است
محمد پورناصرانی، شهردار منطقه یک رشت در این مراسم تمرین مشارکت مردم با شهرداری را برای اجرای اینگونه برنامه‌ها افتخارآفرین بیان کرد و افزود: بیش از ۶ ماه است که گروه‌های شهروندی برای مدیریت و برگزاری این جشن برنامه‌ریزی می‌کنند. امید است که مطالبه گری و تمرین مشارکت از رشت، شهر بهتری بسازد. وی ادامه داد: یکی از بهانه‌هایی که جشنواره در پارک توحید و در کنار رودخانه بوسار برگزار می‌شود این است که رودخانه، ثروت شهر رشت است.

مشارکت‌های مردم محور، هدف اصلی جشنواره
دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت
دبیر جشنواره گل‌های شمعدانی در حرکتی قابل تحسین از گروه‌های اجرایی جشنواره به روی صحنه دعوت به عمل آورد و از آنها تقدیر و تشکر کرد.
علیرضا محمدی با اشاره به صحبت‌های پورناصرانی هدف اصلی جشنواره را مشارکت طلبی آحاد و گروه‌های مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: امید است که برای بهبود زندگی شهری در بحث زیباسازی شهری و فضای سبز از مشارکت‌های سازمان محور به سمت مشارکت‌های مردم محور پیش برویم.

شهر سالم، شهری ایمن
محمدعلی ثابت‌قدم، شهردار رشت شهر سالم را شهری ایمن توصیف کرد که هم ایمنی جانی که اصلی‌ترین نوع ایمنی است تأمین گردد و هم مردم شهر از نظر روحی شاداب و با نشاط باشند. وی خاطرنشان کرد که تلاش است زمینه‌های شادسازی و نشاط عمومی را برای مردم رشت فراهم کنیم و برگزاری اینگونه جشنواره‌ها را زنده نگه داریم.

رشت، شهر جشنواره‌ها
دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت
رضا رسولی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و از مجریان این جشنواره نیز در این مراسم اظهار داشت: شهر رشت به واسطه‌ی سرمایه‌های اجتماعی، این پتانسیل را دارد که تبدیل به شهر جشنواره‌ها شود و جشنواره گل‌های شمعدانی را الگویی برای این قضیه دانست. او همچنین به فرهنگ بالای مردم رشت اشاره کرد که در آینده جشنواره‌های این چنینی می‌تواند بدون حاشیه‌ها و مشکلات برگزار شود و از فرماندار و شهردار درخواست کرد برپایه درک از شرایط اجتماعی گام‌های بهتری برداریم و از فرصت‌های اجتماعی بیشتری بهره ببریم.

استقلال اقتصادی از نتایج بازیافت است
دومین جشنواره «گل‌های شمعدانی» در رشت
ایراندخت توسلی فعال اجتماعی و محیط زیست نیز در این مراسم، در بخشی از صحبت‌های خود به مفهوم بازیافت اشاره کرد و منشاء بازیافت را از خود انسان و تحول انسانی و پدیده طبیعی دانست. وی همچنین نتایج بازیافت را استقلال اقتصادی و زیبا سازی شهری و همدلی مردم عنوان کرد.

از دیگر بخش‌های افتتاح این جشنواره قرعه‌کشی و اهدای جوایز بود که توسط مسئولین کلان‌شهر رشت صورت گرفت. لازم به ذکر است که جوایز از سوی مدیریت «تالارگلستان» و محصولات «کامپوره» اهدا شد.
همچنین اجرای گروه موسیقی سنتی و محلی « هم آوایان تاسیان» و استند آپ کمدی توسط سامان گوران، از جمله برنامه‌های هنری بود که با استقبال چشمگیر مردم روبرو بود. حضور تیم برنامه خندوانه برای تهیه گزارش از دیگر نکات قابل ذکر جشنواره گل‌های شمعدانی بود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz