دومین جشنواره لاله‌های تالابی بندرانزلی افتتاح شد

رشت رویایی- برای دومین سال جشنواره گل دهی لاله های تالابی در شهرستان انزلی با حضور مسئولان، مردم و هنرمندان کشوری و استانی افتتاح شد.

جشنواره لاله‌های تالابی بندرانزلی

به گزارش مهر، دومین جشنواره لاله های تالابی از شامگاه دوشنبه به طور رسمی آغاز به کار کرد و از تندیس این جشنواره رونمایی شد.

در این جشنواره علاوه بر انجام مسابقات ورزشی همچون مسابقه مجسمه های شنی، فریزبی، پرواز بادبادک ها، همایش یوگا، ماهیگری، دویدن با گونی، دویدن مادربزرگ ها با نوه، طناب کشی، پینگ پنگ، فوتبال دستی و منچ در ابعاد بزرگ، غرفه های متعدد فرهنگی و سرگرمی در این جشنواره عرضه شده است.

غرفه‌های سرگرمی، نقاشی، نمایشگاه عکس های منتخب لاله تالابی، غذاهای محلی، زیست محیطی و تور گردشگری از جمله مواردی است که امسال در چندین غرفه به بازدیدکنندگان معرفی می شود.

مانع انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی شوید
حضور گسترده مردم از ساعت های قبل از شروع رسمی جشنواره یکی از نکات قابل توجه بوده و حضوربیش از هفت هزار نفر در مراسم افتتاحیه نشان از استقبال خوب مردم از برگزاری این جشنواره است.

یکی از نکات قابل توجه و تحسین برانگیز مراسم افتتاحیه این جشنواره رونمایی از نماد جشنواره لاله های تالابی توسط جوانان هیأت برگزار کننده این جشنواره به رغم حضور فرماندار و شهردار شهرستان انزلی بود که مورد تشویق حضار قرار گرفت.

همچنین در این مسابقه خوانندگی نیز بین حاضرین برگزار شد که یکی از شرکت کنندگان از فرماندار و شهردار شهرستان انزلی در خواست کرد تا با پیگیری و تعامل مانع انحلال تیم فوتبال زنان ملوان بندرانزلی شوند که با تشویق حاضرین مواجه شد. با پخش یکی از قطعه ها مرحوم مرتضی پاشایی یادی از این خواننده جوان کشورمان نیز شد.

دغدغه مردم و مسئولین حفظ محیط زیست
جواد عزتی هنرمند و بازیگر محبوب کشورمان که یکی از مهمان ویژه این مراسم بود در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای دومین بار است که در انزلی حضور می یابد، اظهار کرد: هنگامی که شنیدم این جشنواره با هدف حفظ محیط زیست برگزار می شود بدون تردید خود را به این مراسم رساندم.

او با بیان اینکه تالاب انزلی و اکوسیستم آن در خطر است، افزود: امروز دغدغه و تمرکز همه مردم و مسئولین بر حفظ و نگهداری از محیط زیست است.

بازیگر سینما و تلویزیون حفظ محیط زیست را وظیفه همگان دانست و افزود: یکی از وظایف ما جلب توجه همگان به حفظ و نگهداری از محیط زیست بوده زیرا اگر نابود شود هرگز بازنخواهد گشت.

عزتی با تشکر از حضور چندین هزار نفری مردم در چنین جشنواره ای تصریح کرد: فقط یک حرف می توانم برای انزلی و جشنواره لاله های تالابی بگویم آن هم کلمه منحصر به فرد است.

نخستین بار قطعه مربوط به میلاد امام رضا(ع) را در انزلی اجرا می کنم
در ادامه نیز مجتبی کبیری خواننده کشورمان در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مهر با ابراز خوشنودی از حضور در بندرانزلی اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در جمع مردم خونگرم بندرانزلی هستم و اعلام می کنم مردم انزلی را بسیار دوست دارم.

او ادامه داد: برای نخستین بار قطعه ای که برای فرا رسیدن میلاد امام رضا (ع) ضبط و تهیه کرده ام را برای مردم خوب انزلی اجرا کردم.

گفتنی است برای ادامه جشنواره لاله های تالابی در روزهای آینده در بخش خوانندگان مهدی مقدم، علیرضا روزگار، آرش آریانژاد، سعید تحویلداری و در بخش هنرمندان سینما و تلویزیون رضا شفیعی جم، علیرضا خمسه، رضا نظری، کریم قربانی و عباس رضا زاده دعوت شده که حضور می یابند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz