[su_frame align=”center”]افتتاح دوازدهمین بازارچه میوه و تره‌بار رشت[/su_frame]

رشت رویایی، مهدیه رزاقی لنگرودی- شهردار رشت در مراسم افتتاحیه دوازدهمین بازارچه میوه و تره بار این شهر گفت: دوری از دست‌فروشی و به رسمیت شناختن فروشندگان میوه و تره بار از اهداف ایجاد چنین بازارچه‌هایی است.

به گزارش خبرنگار رشت رویایی دکتر محمدعلی ثابت‌قدم ظهر دوشنبه ضمن افتتاح بازارچه میوه و تره‌بار شهید چمران گفت: ایجاد چنین بازارچه‌هایی برای شهرداری هیچ‌گونه سودی نداشته و این نهاد به دنبال منفعت مالی از این راه نیست.

وی گفت: هدف اصلی از ایجاد چنین مکانی، حمایت از اشتغال پایدار و دسترسی آسان مردم به ارزاق روزمره است.

[su_frame align=”left”]افتتاح دوازدهمین بازارچه میوه و تره‌بار رشت - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

شهردار رشت با تاکید بر اینکه طبق هیچ قانونی شهرداری مسول تأمین شغل را ندارد گفت: متولی ایجاد شغل خود مردم و به ویژه دولت‌ها هستند و شهرداری نیز حامی صنوف و کسبه است.

ثابت‌قدم تصریح کرد: از لحاظ اقتصادی، پایدارسازی اجتماعی برای کاهش دغدغه‌های اشتغال غیررسمی هدف اصلی ایجاد بازارچه‌های میوه و تره بار است.

وی دوری از دست‌فروشی و به رسمیت شناختن افراد صنف میوه و تره‌بار را از اهداف دیگر احداث این بازارچه‌ها برشمرد و بیان داشت: علاوه بر حمایت از چنین اقداماتی باید در راستای بهینه‌سازی شهر کمک کرد.

شهردار رشت همکاری ملاکان و ساکنان اطراف این بازارچه‌ها را نیز خواستار شد و بیان داشت: تعامل مردم و کسبه به طور قطع به بهتر اداره شدن مجموعه می‌انجامد

ثابت‌قدم با توجه به مشکلات بیان شده از سوی مردم و کسبه این بازارچه گفت: مشکلات مربوط به پارکینگ و ورود و خروج و همچنین فضای مدیریتی برای تعبیه سایبان نیز با تعامل و اتخاذ تدابیر لازم به زودی برطرف می‌شود

وی بر لزوم تشکیل هیات امنا برای اداره بهتر این مناطق تاکید و تصریح کرد: سیاست‌های امروز شهری محروم زدایی در مناطق کمتر برخوردار بوده و این مساله نیز به تعامل همه جانبه نیاز دارد.

شهردار رشت رعایت نکات بهداشتی را دراولویت برنامه‌های این بازارچه اعلام کرد و افزود: سلامتی هرگونه ارزاق عمومی موجب تحکیم افزایش درآمد و اشتغال می‌شود.

به گزارش رشت رؤیایی دوازدهمین بازارچه میوه و تره بار در میدان امام حسین شهر رشت در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع با اعتبار بیش از ۴۰۰ میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی و دولتی و در ۲۳۰ غرفه ایجاد شده است.

گزارش تصویری افتتاح دوازدهمین بازارچه میوه و تره‌بار رشت