رشت رویایی- دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی تا پایان سال در کل کشور حذف می‌گردد.

به گزارش تریبون، مهدی درخشان با اعلام دو خبر خوش برای مردم، گفت: حذف دفترچه‌های بیمه تا پایان سال در کل کشور اجرا می‌شود.

او گفت: در حال حاضرحذف دفترچه در سه استان به صورت پایلوت انجام شده است؛ یزد نخستین شهری بود که در آن این خدمات به انجام رسید. سه استان گیلان، مازندران و اصفهان به صورت پایلوت خدمات در حال انجام است و پنج استان همدان، قزوین، اردبیل، سمنان و خراسان رضوی استان‌هایی هستند که تا اول تیرماه دوباره در دست اقدام قرار می‌گیرند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: حذف دفترچه‌ها تا پایان سال در تمامی استان‌ها اجرایی خواهد شد و مردم کل کشور دیگر به راحتی می‌توانند خدمات را به صورت آنلاین دریافت کنند.

درخشان همچنین گفت: نظام ارجاع به عنوان پایه اصلاح نظام سلامت طبق مصوبه مجلس امسال در کلیه شهرهای زیر ۱۰۰نفر تا ۱۰۰هزار نفر اجرایی می‌شود.

او ادامه داد: طرح نظام ارجاع در ایران از ابتدای سال ۸۴فعالیت خود را در مناطق روستایی و شهری زیر ۲۰۰۰۰نفر آغاز نمود. این نظام نوعی شیوه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است که در آن بیماران باید طبق یک سلسله‌مراتب به مراکز درمانی مراجع کنند که شروع آن با پزشک خانواده است.