[su_frame align=”left”]افتتاح پارک‌های الغدیر و فرشتگان - مرداد ۱۳۹۵ - رضا رسولی[/su_frame]

رشت رویایی- رضا رسولی عضو شورای شهر رشت برگزار نشدن جلسه انتخاب هیات رئیسه شورا را به دلیل عدم اجماع اعضا دانست و گفت: امثال آقایان حاجی پور، نیکومنش، جذب، موسوی روزان، خانم شیرزاد، علوی و بنده هیچ‌گاه به دنبال ریاست نبوده و نیستیم و حتی آقای علوی که کاندیدا ریاست بودند پس از این اتفاقات گفتند که اصراری به ریاست ندارند.

به گزارش دیارمیرزا، رسولی گفت: آنچه سبب نگرانی ما است تبعات برخی تصمیم‌گیری‌ها است که در شورا گرفته می‌شود. در دو سال اخیر شورا نتایج عملیاتی خوبی را داشته است و اکنون نیز طرح‌ها و لوایحی وجود دارد که برای به نتیجه رساندن آن نیاز به یک وفاق و همدلی در بین اعضا شورا داریم.

او با بیان اینکه آنچه که امروز در شهر رشت اتفاق افتاده است حاصل کار عملیاتی یک نفر نیست گفت: شهر رشت در دوره چهارم شورای با تمام بی‌نظمی که از بیرون دیده می‌شود دارای نظمی بود که توانست چهره شهر را تغییر دهد و این نتیجه فعالیت تنها شهردار یا شورا نبوده است بلکه همه دست در دست هم دادیم تا توسعه شهری به جریان بیفتد.

رسولی یادآور شد: فرماندار و به تبع آن دولت این حق را دارد که پس از برگزاری شش جلسه متوالی و عدم حضور اعضای شورا در جلسات پرونده شورا به شورای حل اختلاف ارجاع دهد و فرستادن پرونده به شورای حل اختلاف نیز الزاماً به معنای انحلال شورا نیست و شورای حل اختلاف تصمیمات متعددی می‌تواند درباره این نهاد مردمی بگیرد. اما آنچه تا به امروز ما از فرماندار رشت دیدیم حس نیت ایشان به این نهاد مردمی بوده و هست و این را در عمل نیز نشان داده‌اند.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: شهر رشت شهر سیاست زده‌ای است و شورای شهر نیز از این امر مستثنا نیست. همه ما باید صبور باشیم و به رضایت مردم فکر کنیم. کسانی که همراه و همدل با دولت تدبیر و امید هستند این را باید در نظر داشته باشند که با جلب رضایت مردم می‌توانند به این دولت کمک کنند تا در انتخابات به نتیجه مطلوب برسد.

عضو شورای شهر رشت افزود: شهر رشت شهر سیاست زده‌ای است و شورای شهر نیز از این امر مستثنا نیست. همه ما باید صبور باشیم و به رضایت مردم فکر کنیم. کسانی که همراه و همدل با دولت تدبیر و امید هستند این را باید در نظر داشته باشند که با جلب رضایت مردم می‌توانند به این دولت کمک کنند تا در انتخابات به نتیجه مطلوب برسد.

رسولی با اعلام آمادگی برای برگزاری جلسه هیات رئیسه گفت: به مردم قول خواهیم داد که هر تصمیمی که برای هیات رئیسه گرفته شود در راستای پیشبرد رشت و توسعه شهری خواهد بود و هیچ‌گونه نگرانی برای تشکیل این جلسه وجود ندارد. امروز شورای شهر رشت در نقطه‌ای خوبی از طرح‌ها و مصوبات است اگرچه در شرایط سخت اقتصادی قرارداریم و برای بیرون آمدن از این شرایط سخت نیاز به همدلی همه اعضای شورا داریم.

او با اشاره به اینکه هر نهادی که در مقابل توسعه شهری قرار بگیرد همان بهتر که نباشد گفت: بنده هیچ وقت دنبال ریاست نبودم و تمام دغدغه من متوقف نکردن توسعه شهری است و اگر قرار است نهادی سبب توقف این جریان شود همان بهتر که منحل شود. امیدوارم تا کنون که اعضای شورا بر روی ریل حرکت توسعه شهری حرکت کردند از این به بعد نیز حرکت کنند تا رشت به جایگاه واقعی خودش برسد.

رسولی با بیان اینکه برای ریاست شورا روی هیچ کاندیدایی حساسیت ندارد اظهار کرد: همه‌ی اعضا نمایندگان مردم هستند و باید از توان همه‌ی اعضا در تصمیم‌گیری‌های گیری‌های شورا استفاده شود.

عضو شورای شهر رشت در پایان گفت: انشاالله همه به یک نقطه مشترک خواهیم رسید و از خودخواهی و تمامیت‌خواهی دست برمی‌داریم تا شهر بار دیگر طعم همدلی و باهم بودن را بچشد. البته من به مردم این قول را خواهم داد که پس از برگزاری جلسه هیات رئیسه علت‌های اساسی شرکت نکردن در جلسات را بیان کنم.

گفتنی است امروز دوشنبه فرماندار رشت طی نامه‌ای شنبه سوم مهرماه را روز برگزاری جلسه انتخاب هیات رئیسه شورا اعلام کرد.