دستگیری ۶ نفر به اتهام نشر اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه‌های اجتماعی

جرم سایبری اینترنت - دستگیری

رشت رویایی- رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و احضار ۶ نفر از عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه‌های اجتماعی موبایلی خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی، مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در شبکه‌های اجتماعی موبایلی علیه آنان، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه‌های اجتماعی موبایلی که چهار نفر مرد به ترتیب ۲۵، ۳۱، ۳۴ و ۴۰ ساله اهل و ساکن رشت و یک نفر زن ۶۴ ساله اهل و ساکن بندرانزلی بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا، احضار شدند.

محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، معرفی شدند.

رییس پلیس فتا گیلان ادامه داد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانمی ۱۸ ساله گیلانی مبنی بر ساخت صفحه غیراخلاقی علیه وی در اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی جویی‌های فنی و پلیسی، عامل ایجاد صفحه غیراخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم که خانمی ۲۱ ساله اهل و ساکن رشت بود، به بزه انتسابی خود و اینکه با ایجاد صفحه غیر اخلاقی و نسبت دادن مطالب ناروا و انتشار مطالب موهن علیه شاکیه در اینستاگرام قصد هتک حیثیت کردن او را داشته اعتراف و انگیزه خود را از این کار انتقامجویی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت گردید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz