دستگیری عامل هتک حیثیت شهروند رشتی در تلگرام

رشت رویایی- رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در تلگرام شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ ایرج محمدخانی اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروندی مبنی بر هتک حیثیت وی در تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عامل هتک حیثیت شهروند گیلانی در تلگرام که مردی ۲۳ ساله اهل فومن و ساکن رشت بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

وی بیان کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار عکس‌هایی از شاکی در تلگرام و نسبت دادن مطالب ناروا علیه وی، قصد بدنام کردن او را داشت، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرائم رایانه‌ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz