دستگیری عامل تهدید انتشار فیلم خصوصی دختر جوان در گیلان

دستگیری

رشت رویایی-  رئیس پلیس فتا گیلان از شناسایی و دستگیری عامل تهدید به انتشار فیلم خصوصی بانوی ۲۲ ساله گیلانی در شبکه های اجتماعی خبرداد.

به گزارش مهر، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب رشت به دادخواهی خانم ۲۲ ساله گیلانی مبنی بر تهدید به انتشار فیلم خصوصی در شبکه اجتماعی و درخواست بی شرمانه از وی، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
او ادامه داد: با جستجو فنی و پلیسی، عامل تهدید به انتشار فیلم خصوصی شاکی در شبکه اجتماعی موبایلی که مردی ۲۱ساله اهل و ساکن تالش بود شناسایی، با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا گیلان با اشاره به اینکه متهم با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، به صراحت به بزه انتسابی و اینکه پس از بهم خوردن دوستی با شاکی، عکس ها و فیلم های خصوصی او را وسیله قرار داده و وی را تهدید کرده است، گفت: متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

او گفت: طبق ماده ۱۷ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می شود.

سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست، در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آن ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *