رشت رویایی- فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری عامل اختلاس ۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریالی توسط کارآگاهان آگاهی در شهر رشت خبر داد.

[su_frame]محمدرضا میرحیدری[/su_frame]

سردار محمدرضا میرحیدری ظهر دیروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به ارائه شکوائیه اداره حقوقی یکی از بانک‌های این شهرستان مبنی بر کم شدن وجوه بانک از خزانه اظهار کرد: کارآگاهان آگاهی موضوع مذکور را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: کارآگاهان با پیگیری‌های همه‌جانبه به رئیس خزانه بانک دولتی مذکور مشکوک شدند و او را پس از دستگیری برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی گیلان به اعتراف متهم با توجه به مستندات موجود اشاره کرد و افزود: متهم از سستی عناصر نظارتی بانک سوء استفاده کرده و با جابه‌جایی اسکناس‌های ۱۰ هزار ریالی با ۱۰۰ هزار ریالی از خزانه بانک مرکزی گیلان به تدریج در مدت یک سال مبلغ ۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال به خزانه انتقال داد و پس از آن وجوه انتقالی را در قالب چک‌های مسافرتی آخر وقت اداری از بانک خارج کرده است.

میرحیدری با بیان اینکه متهم ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از وجوه سرقتی را پس از دستگیری به صندوق بیت‌المال عودت داده است، تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شده است.

وی در ادامه از ۶۶۰ هزار و ۵۲۷ تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی از ابتدای امسال تاکنون در گیلان خبر داد و بیان کرد: تعداد ۴۱۳ هزار تماس عملیاتی شده است.