دستگیری سه مزاحم تلگرامی در رشت

رشت رویایی- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان، از شناسایی و دستگیری سه مزاحم در شبکه اجتماعی تلگرام در رشت خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع سه فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی چند نفر از شهروندان گیلانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی، سه مزاحم تلگرامی که یک مرد و دو زن بودند را شناسایی و در یک عملیات منسجم آنها را دستگیر و به پلیس فتا تحویل دادند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی اعتراف و هدف خود را از این کار تسویه حساب شخصی و انتقام جویی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان ۴۱، ۳۳ و ۳۴ ساله جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان بیان کرد: حفظ حریم خصوصی افراد خط قرمز پلیس فتاست و کسی که این حریم را از طریق پیام رسان‌های موبایلی یا فضای مجازی نقض کند، با برخورد جدی، قاطع و قانونی پلیس فتا مواجه خواهد شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان، بیست و پنجم فروردین ماه جاری نیز از شناسایی و دستگیری چهار مرد و یک زن اهل و ساکن این استان که اقدام به انتشار اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه اجتماعی تلگرام می‌کردند، خبر داده بود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz