رشت رویایی- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان، از شناسایی و دستگیری سه مزاحم در شبکه اجتماعی تلگرام در رشت خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع سه فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی چند نفر از شهروندان گیلانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی، سه مزاحم تلگرامی که یک مرد و دو زن بودند را شناسایی و در یک عملیات منسجم آنها را دستگیر و به پلیس فتا تحویل دادند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی اعتراف و هدف خود را از این کار تسویه حساب شخصی و انتقام جویی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان ۴۱، ۳۳ و ۳۴ ساله جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان بیان کرد: حفظ حریم خصوصی افراد خط قرمز پلیس فتاست و کسی که این حریم را از طریق پیام رسان‌های موبایلی یا فضای مجازی نقض کند، با برخورد جدی، قاطع و قانونی پلیس فتا مواجه خواهد شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان، بیست و پنجم فروردین ماه جاری نیز از شناسایی و دستگیری چهار مرد و یک زن اهل و ساکن این استان که اقدام به انتشار اکاذیب علیه شهروندان گیلانی در شبکه اجتماعی تلگرام می‌کردند، خبر داده بود.