دستگیری سارق با ۳۳ فقره کش‌روزنی در گیلان

متهم

رشت رویایی- فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه از دستگیری سارقی با بیش از ۳۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ منوچهر محبوبی ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع ۳۳ فقره سرقت کش روزنی در این شهرستان توسط افراد غیربومی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه با تاکید براینکه با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که دو مرد و یک زن با یک دستگاه خودرو پراید اقدام به سرقت از شهروندان می‌کنند، افزود: ماموران پلیس آگاهی با انجام بررسی و تحقیقات اولیه در محل وقوع جرائم به هویت راننده خودرو پی بردند.

او با تاکید براینکه ماموران پلیس آگاهی شهرستان پس از شناسایی متهم در عملیات غافلگیرانه، وی را دستگیر کردند، ادامه داد: متهم پس از دستگیری و دیدن شواهد موجود، به ۳۳ فقره سرقت کش روزنی در آستانه‌اشرفیه، رشت، لاهیجان و سیاهکل به ارزش ۲۷ میلیون ریال اعتراف کرد.

سرهنگ محبوبی ابراهیمی با اشاره به اینکه سارق به همراه همسر و پسرعموی همسرش باند سرقت کش روزنی و کیف‌قاپی را تشکیل داده بودند، اضافه کرد: سارقان طعمه‌های خود را از بین شهروندان انتخاب کرده و با غریب جلوه دادن خودشان و سوءاستفاده از حس انسان دوستانه و جلب اعتماد آن‌ها، اقدام به کش روزنی می‌کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در ادامه با دستور قضائی متهم ۲۸ ساله با توجه به سرقت‌های متعدد در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تلاش برای شناسایی و دستگیری دو همدست این سارق همچنان ادامه دارد.

سرهنگ منوچهر محبوبی ابراهیمی در پایان از شهروندان و کسبه خواست، در برخورد با افراد ناشناس و انجام هرگونه معامله با آنان هوشیاری لازم را داشته تا مورد فریب و کلاه‌برداری قرار نگیرند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz