دستگیری باند سارق منازل در رشت

دستگیری

رشت رویایی- کارآگاهان پلیس آگاهی گیلان باند سارقان منزل با ۲۲ فقره سرقت در رشت را متلاشی کردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری اعضای باند سارقان منزل خبر داد و گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد از منازل مسکونی در شهرستان رشت، دستگیری سارق یا سارقان با همکاری ماموران انتظامی کلانتری و پاسگاه‌ها در دستورکار کارآگاهان دایره سوم اداره مبارزه با سرقت استان قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان اداره مبارزه سرقت پس از بررسی تمامی صحنه‌های سرقت با پی جویی‌های فنی و پلیسی، مشخص کردند که سرقت‌ها به صورت گروهی صورت گرفته و با توجه به تشابه نحوه سرقت‌ها، سریالی بودن آنها نیز برای پلیس محرز شد.

سرهنگ فلاح کریمی گفت: با پیگیری‌های همه جانبه پلیس، سرانجام سارقی ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت در حین سرقت منزل توسط ماموران انتظامی کلانتری دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی معرفی شد.

او با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به ۲۲ فقره سرقت با دو متهم ۳۳ ساله اهل اهواز و ساکن قزوین و ۲۶ ساله اهل و ساکن رشت اعتراف کرد، تصریح کرد: همدستان این متهم نیز در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر شدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: سارقان به صورت سه نفره در ساعات مختلف شبانه روز اقدام به سرقت اثاثیه منزل کرده و پس از سرقت اموال را با خودروهای کرایه به مخفیگاه خود حمل می‌کردند.

او با اشاره به اینکه ۳ مالخر اموال مسروقه نیز در بازار زرگران رشت شناسایی و دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان سرقت جهت تأمین هزینه‌های مصرف مواد مخدر را از دلایل مهم سرقت در استان اعلام نموده و از مردم خواست، با تجهیز منازل مسکونی خود به انواع تجهیزات ایمنی و حفاظتی، از سرقت سارقان جلوگیری کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz