[su_frame align=”left”]دستگیری - بازداشت[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از دستگیری سارقان النگو قاپ با ۹ فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده شکایتی با موضوع النگو قاپی، این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه به گفته شاکی افراد سارق دو فرد موتورسیکلت سوار بودند، افزود: سارقان با تکرار سرقت های خود موجب ارجاع ۹ فقره شکایت در این موضوع شدند.

فلاح کریمی با تاکید براینکه سارقان از برجا ماندن سرنخ ها تا حدود زیادی جلوگیری کرده بودند، خاطرنشان کرد: سارقان در پوشش و مخفی سازی خود بسیار حرفه ای عمل می کردند.

او با اشاره به اینکه کارآگاهان آگاهی با انجام اقدامات پلیسی به هویت یکی از سارقان پی بردند، تصریح کرد: هویت فرد اول یک مرد ۳۵ ساله اهل یکی از استان های شرقی کشور بود که در یکی از روستاهای شهرستان رشت سکونت داشت.

سرهنگ فلاح کریمی با بیان اینکه پلیس پس از آگاهی از حضور وی در منزل، با دستور قضایی این سارق را به طور غافلگیرانه در مخفیگاهش که یک ویلا بود، دستگیر کرد، ادامه داد: در بازرسی از منزل این سارق ۳۵ ساله، یک عدد قیچی باغبانی که در سرقت ها از آن استفاده می کرد، کشف شد.

او با تاکید براینکه در بازجویی های کارآگاهان آگاهی از این سارق، وی لب به اقرار سرقت های خود گشود، گفت: متهم هویت همدستش را که یک مرد اهل و ساکن شهر محل تولدش بود را لو داد.

رئیس پلیس آگاهی با یادآوری اینکه همدست این سارق به صورت مقطعی با عنوان مهمان به گیلان سفر می کرد، متذکرشد: این دو سارق با همدستی یکدیگر در بازه های زمانی مشخص به شناسایی افراد و محل های کم تردد برای انجام سرقت ها اقدام می کردند.

او با بیان اینکه اموال مسروقه توسط هم دست دوم در یکی از استان های شرقی کشور فروش می رفت، افزود: این دو سارق به ۹ فقره سرقت النگو قاپی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با تصریح براینکه تلاش های پلیس آگاهی برای برای دستگیری مالخران اموال مسروقه و کشف اموال مسروقه در دستور کار قرار دارد،گفت : از همه بانوان سالخورده درخواست می شود ، با دیدن افراد مشکوک مراقب آنها برای جلوگیری از سرقت های احتمالی باشند.