کلاهبرداری

رشت رویایی- رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری عوامل کلاهبرداری در پوشش استخدام راننده در کشور تایلند در یک شبکه اجتماعی موبایلی خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر کلاهبرداری از طریق شبکه اجتماعی موبایلی تحت پوشش استخدام راننده در شهر بانکوک کشور تایلند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی با بیان اینکه با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان کلاهبرداری در شبکه اجتماعی موبایلی که یک زوج جوان اهل رودبار و مشهد بودند، شناسایی شدند، گفت: با هماهنگی مقام قضایی زن در مخفیگاهش و مرد که در خارج از کشور به سر می‌برد پس از ورود به کشور و بازگشت به محل سکونتش در شهرستان رشت، دستگیر شد.
او با اشاره به اینکه دو متهم به صراحت به انجام بزه انتسابی اعتراف کرده‌اند، افزود: متهمان با درج آگهی تبلیغ استخدام راننده و بادیگارد در کشور تایلند و فرانسه در کانال‌های پرمخاطب شبکه‌های اجتماعی موبایلی در ازای پرداخت مبلغ معینی وجه نقد به مدیر کانال، اعتماد کاربران را جلب نموده و با فریب آنها حدود ۳ هزار و ۲۰۰ دلار کلاهبرداری کرده‌اند.
سرهنگ محمدخانی با تاکید ر معرفی متهمان به مراجع قضایی برای سیر مراحل قانونی، به شهروندان توصیه کرد به تبلیغ آگهی استخدام کانال‌های غیر مجاز و نامعتبر در پیام‌رسان‌های موبایلی به هیچ عنوان اعتماد نکنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند.