دستگیری ربایندگان مهندس عمران در تهران

رشت رویایی-دکتر۵۸ ساله توسط سه جوان ربوده شده و ربایندگان درخواست ۵۰۰ هزار یورو کردند.

روز ۲۴ مردادماه امسال یکی از وکلای دادگستری به کلانتری ۱۶۳ ولنجک مراجعه و عنوان کرد که موکل ایشان که دکتر۵۸ ساله ای است ربوده شده و ربایندگان درخواست ۵۰۰ هزار یورو کردند.
به گزارش رکنا، با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
وکیل فرد ربوده شده پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: آقای دکتر ساعت ۱۰ صبح روز ۲۴ مردادماه از خانه اش در منطقه ولنجک، با خودرو شخصی اش خارج شد اما پس از آن مراجعتی به دفتر کار یا محل سکونش نداشت تا اینکه ساعت ۱۱:۰۰ همان روز اطلاع پیدا کردیم که ایشان ربوده شده و ربایندگان جهت آزادی او درخواست مبلغ ۵۰۰ هزار یورو داشته اند .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با بررسی مسیر تردد فرد ربوده شده، روز ۲۵ مردادماه موفق به شناسایی و کشف خودرو وی در منطقه زعفرانیه، به صورت رها شده شدند؛ هنوز ساعاتی از کشف خودرو نگذشته بود که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که دکتر از سوی ربایندگانش رها شده اما طی همین مدت زمان کوتاهی که در اختیار ربایندگان قرار داشته مورد آزار و اذیت شدید بدنی شکنجه قرار گرفته به گونه ای که در بیمارستان تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفته است .

دکتر پس از بهبودی نسبی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:  با خودرو شخصی در حال رفتن به محل کار خود بودم که ناگهان یک خودرو ون سبز رنگ با سه سرنشین من را متوقف کردند. سرنشینان خودروی ون با معرفی خود به عنوان مأمورین یکی از وزارتخانه های دولتی، مدعی شدند که دستور بازداشت و انجام تحقیقات از من را دارند؛ به این بهانه من را سوار خودرو ون کرده و در حالیکه چشمان مرا بسته بودند، به مکانی نامشخص منتقل کردند.
فرد ربوده شده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانی که به مکانی نامشخص منتقل شدم، متوجه شدم که این افراد مأمور نبوده و قصد اخاذی از مرا دارند؛ آنها شکنجه های خودشان را آغاز کردند و مدعی شدند که اگر پول را دریافت نکنند، مرا خواهند کشت؛ این آزار و اذیت های شدید ادامه داشت تا اینکه فردای آن روز و در حالی که به خاطر شدت شکنجه در وضعیت خوب جسمانی قرار نداشتم، من را مجددا سوار خودرو کرده و از آن مکان نامشخص خارج کردند؛ اطمینان داشتم که آنها قصد کشتنم را دارند اما پس از طی مسیری کوتاه؛ مرا در محدوده خیابان گلبرگ از ماشین پیاده کرده و از محل دور شدند.
در شرایطی که در ظاهر امر هیچگونه نشانی مشخصی از ربایندگان در اختیار قرار نداشت، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی و تخصصی موفق به شناسایی مخفیگاه ربایندگان در منطقه گلبرگ تهران شدند .
با شناسایی یک واحد آپارتمانی در منطقه گلبرگ، کارآگاهان با شناسایی مالک آپارتمان بنام علیرضا . الف اطلاع پیدا کردند که وی علیرغم عدم نیاز به آپارتمان استیجاری، به اصرار یکی از دوستانش و به شرط پرداخت اجاره بها از سوی این شخص به نام علی . م اقدام به اجاره این آپارتمان کرده و این محل را پس از اجاره در اختیار واو قرار داده است .
با شناسایی محل سکونت علی . م، کارآگاهان به مهرشهر کرج اعزام شده و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علی . م از این محل متواری شده است .
سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، آخرین مخفیگاه علی . م  در منطقه مهرشهر کرج شناسایی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی در ساعت ۱۰ صبح یکم مهرماه اقدام به دستگیری او کردند .
علی . م  در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت در آدم ربایی اعتراف و دو همدست خود بنام های مرتضی و حسن را معرفی کرد. با شناسایی مخفیگاه این دو نف ، آنها نیز در دو عملیات جداگانه در مناطق سلطان آباد و فلاح دستگیر و بهمراه علی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهمین در مراحل اولیه و ابتدایی قرار داشته؛ قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *