دستگیری عاملان انتشار تصاویر خصوصی کاربران شبکه‌های اجتماعی در رشت

جرم سایبری اینترنت - دستگیری

رشت رویایی- رییس پلیس فتا گیلان از شناسایی عاملان انتشار تصاویر خصوصی کاربران در یکی از شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: عاملان این انتشار از سوی کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع دو فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی دو خانم جوان، مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی آنان در یکی از شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا گیلان افزود‌: با پیجوییهای فنیو پلیسی، عاملان انتشار تصاویر خصوصی شکات در شبکه اجتماعی مبتنی برموبایل‌، که یک زن جوان‌ و یک مرد‌ سالخورده اهل و ساکن رشت بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شدند .

سرهنگ محمدخانی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و اینکه با انتشار تصاویر خصوصی شکات پرونده در شبکه اجتماعی و نسبت دادن مطالب ناروا و خلاف واقع، قصد هتک حیثیت نمودن آنها را داشتند، و انگیزه خود از این کار را تسویه حساب شخصی و انتقامجویی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا گیلان با بیان این‌که متهمان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند، تصریح‌کرد: طبق ماده ۱۷ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه‌ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد‌، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz