دستگیری اعضای یک شرکت هرمی در بندر انزلی

سارق - دستگیری

رشت رویایی- فرمانده انتظامی بندر انزلی از شناسایی و دستگیری ۱۳ نفر اعضای یک شرکت هرمی با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فارس، هرمز عشقی پیش از ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر تبلیغات گسترده یک شرکت هرمی در زمینه بازاریابی شبکه‌ای غیر مجاز گفت: پلیس موضوع مذکور را به صورت ویژه پیگیری کرده است.

او به تحقیقات میدانی پلیس مبنی بر فعالیت شرکت هرمی مذکور در بندر انزلی اشاره کرد و افزود: شرکت هرمی در قالب اجاره یک منزل مسکونی شناسایی و به صورت نامحسوس زیر نظر گرفته شده است.

فرمانده انتظامی بندر انزلی با بیان اینکه ماموران آگاهی با اخذ محوز قضایی از منزل اجاره‌ای مذکور بازدید کردند، گفت: ۱۴ کوله لباس مربوط به اعضای گروه، ۲۲ عدد کتاب آموزشی، ۶۰ جلد جزوه آموزشی و ۳۰ حلقه لوح فشرده در مورد نحوه عضوگیری در منزل مذکور کشف شد و ۱۳ نفر اعضای گروه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شدند.

عشقی، روش متهمان مذکور برای عضوگیری و اعتمادسازی عضوها را قانونی جلوه دادن فعالیت‌های خود عنوان کرد و یادآور شد: متهمان پس از تکمیل تحقیقات به مقام قضایی معرفی شدند.

او با توصیه به شهروندان، بیان کرد: مردم فریب تبلیغات و پیشنهادهای وسوسه‌انگیز برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هرمی را نخورند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طرق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارقان منزل در آستارا

رئیس پلیس آگاهی گیلان نیز در جلسه مذکور به وقوع تعدادی سرقت منزل در آستارا اشاره کرد و گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی موضوع مذکور را پیگیری کردند.

فرهاد فلاح‌کریمی به محرز شدن سرقت‌های سریالی پس از بررسی دقیق از تمام صحنه سرقت‌ها اشاره کرد و افزود: با انجام اقدام‌های پلیسی هویت سارق شناسایی شده است.

او با بیان اینکه سارق مذکور اهل و ساکن آستارا است، تصریح کرد: متهم هنگام تردد در یکی از خیابان‌های آستارا توسط ماموران انتظامی دستگیر شده است.

رئیس پلیس آگاهی گیلان از اعتراف متهم به ۱۴ فقره سرقت در آستارا خبر داد و بیان کرد: سارق مذکور اقدام به سرقت لوازم قابل حمل سبک خانگی، رایانه، تلفن همراه و … کرده است.

فلاح‌کریمی با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده برای گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است، متذکر شد: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک مراتب را با تلفن ۱۱۰ یا ۱۳۰ آگاهی اطلاع دهند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz