اعضای دو باند جعل عنوان و کارچاق کنی در گیلان بازداشت شدند

رشت رویایی ـ اعضای دو باند جعل عنوان و کارچاق کنی توسط عوامل حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان دستگیر شدند.

دستگیری

به گزارش ایلنا، اعضای این دو باند با شناسایی افراد متمول مالی و با سوء استفاده از جایگاه برخی مقامات و تقرب به آنها و جلب اعتماد آنان به نام دستگاه قضایی اخاذی می‌کردند.

این افراد متخلف و سودجو با صحنه‌سازی و تشویش اذهان پس از به دام انداختن متمولین، به اخاذی و کلاهبرداری های کلان چند صدمیلیونی از این افراد می پرداختند.

از ابتدای‌سال‌جاری‌تاکنون چندین باند دلالی و کارچاق کنی در تعدادی از حوزه‌های قضایی و سازمان‌های تابعه شناسایی و دستگیر شده اند و بخشی از وجوه کلانی که برخی از این افراد به ناحق تصرف کرده بودند به صاحبان آنها برگردانده شد و با تشکیل پرونده قضایی این افراد توسط دادگاه محترم به اشد مجازات محکوم شده اند.

در این راستا حفاظت اطلاعات ارشد دادگستری استان گیلان با دستگیری این افراد اعلام کرد: با تمام کسانی که بخواهند با سوء استفاده از ناآگاهی مردم و با ادعای کذبِ داشتن اختیارات واهی و ارتباط با مسئولان دستگاه قضایی از ارباب رجوع، خانواده متهمان و زندانیان سوء استفاده نمایند برخورد قاطع قانونی خواهد داشت.

در این راستا حفاظت اطلاعات ارشد دادگستری استان گیلان از مردم گیلان خواست که در صورت مشاهده و یا استماع اخباری مرتبط با دستگاه قضایی همچون روال گذشته، مراتب را از طریق تلفن گویای‌حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان به شماره ۱۵۸۰_۰۱۳ اعلام کنند.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz