دستگیری اعضای باند سارقان حرفه‌ای در رشت

رشت رویایی- جانشین فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری اعضای باند سارقان حرفه‌ای منازل مسکونی در رشت خبر داد.

به گزارش فارس، مهرداد مهرگان با بیان اینکه وقوع چندین سرقت از منازل مسکونی در رشت به پلیس استان اطلاع داده شد، اظهار کرد: دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه سرقت گیلان قرار گرفت.

وی وقوع سرقت‌ها را سریالی خواند و افزود: نحوه سرقت‌ها نشان از سریالی بودن آن‌ها داشت بنابراین کارآگاهان آگاهی پیگیری‌های همه‌جانبه‌ای در این زمینه صورت دادند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بررسی پلیس سرنخی از سارقان در انجام این سرقت‌ها کشف شد، تصریح کرد: ۴ سارق حرفه‌ای در اقدامات مجزای پلیسی، در مخفیگاه‌های خود دستگیر شدند.
وی سردسته باند سرقت مذکور را فردی ۲۱ ساله اهل تهران و ساکن رشت معرفی کرد و ادامه داد: سه عضو دیگر این باند ۲۳، ۲۶ و ۲۷ ساله بودند که یکی از سارقان اهل خرم‌آباد و ساکن رشت و دو نفر دیگر نیز اهل و ساکن رشت هستند.

مهرگان از دستگیری دو مالخر اموال مسروقه مذکور خبر داد و یادآور شد: سارقان تاکنون به ۵۵ فقره سرقت منازل مسکونی در شهرستان رشت اعتراف و تمام صحنه‌های سرقت را نیز تشریح کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه مته‌مان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: سارقان در تشریح نحوه سرقت اعتراف کردند که در کوچه‌های خلوت به کمین می‌نشستند و از خارج شدن صاحبان منازل اطمینان پیدا می‌کردند و پس از ورود به خانه‌ها، طلا، پول و اجناس ریز و با ارزش را به سرقت می‌بردند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz