[su_frame align=”left”]نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان - محمدعلی نجفی[/su_frame]

رشت رویایی- استاندار گیلان از تأکید رئیس‌جمهوری مبنی بر اتمام راه‌آهن رشت-قزوین در موعد مقرر خبر داد.

دکتر نجفی در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان که با حضور دکتر حاجی محمدی مشاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مسئول پیگیری مصوبات سفر برگزار شد با اشاره به گزارش وضعیت ساخت راه‌آهن رشت- قزوین به دکتر روحانی در حاشیه ضیافت افطار با استانداران و وزرا گفت: ریاست محترم جمهوری به‌صورت جدی دستور دادند تا راه آهن رشت- قزوین تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

او با بیان اینکه با توجه به آثار اقتصادی، بین‌المللی و مطالبه‌ی چندین ساله‌ی مردم؛ راه‌آهن رشت- قزوین مهم‌ترین پروژه سفر رئیس‌جمهوری به گیلان محسوب می‌شود گفت: علاوه بر اختصاص مطالبات سال گذشته، ۴۲۰ میلیارد تومان نیز امسال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

استاندار گیلان گفت: با توجه به تأکیدات رئیس‌جمهوری و پیگیری‌های معاونین ایشان و وزرای مربوطه هیچ‌گونه تعلل و کوتاهی در خصوص روند اجرای این طرح پذیرفتنی نیست.

او با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی زیرسازی این پروژه گفت: امیدواریم زیرسازی راه‌آهن رشت- قزوین تا شهریور ماه پایان یابد.

دکتر نجفی همچنین گفت: تا ۱۰ روز آینده ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران از طریق اوراق خزانه پرداخت خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای ۲۹ پروژه مصوب عمرانی سفر اردیبهشت ماه سال گذشته دولت به گیلان ۷۹۵ میلیارد تومان اختصاص یافت گفت: اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تاکنون قطعی شده است که در چند ماه آینده به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

استاندار گیلان در پایان گفت: عزم عمومی در استان با توجه به تأکیدات رئیس‌جمهوری، پیگیری برای محقق شدن وعده‌های سفر است.

[su_frame align=”center”]نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان - محمدعلی نجفی[/su_frame]