دزد خانه‌های رشت با ۳۸ فقره سرقت دستگیر شد

دستگیری

رشت رویایی- سارق منازل مسکونی با ۳۸ فقره سرقت در شهرستان رشت، توسط کارآگاهان آگاهی دستگیر شد.

به گزارش میزان، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی گفت: درپی افزایش وقوع سرقت منزل در شهرستان رشت، موضوع به طور ویژه دردستورکار کارآگاهان قرارگاه مقابله با سرقت استان قرارگرفت.

وی افزود: با تشکیل اکیپ های ویژه و بررسی شیوه و شگرد سرقت و پس از تجمیع پرونده های ارجاعی ، کارآگاهان اقدام به جمع آوری دلایل و مستندات پیرامون نحوه وقوع و شیوه و شگرد بکار رفته در سرقت این منازل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان تصریح کرد: کارآگاهان آگاهی در خلال رسیدگی به پرونده های مطروحه از دستگیری فردی ۲۴ ساله که اقدام به زدن زنگ آیفون درب منازل خالی از سکنه می کرد، مطلع شده و این متهم را تحویل گرفتند.

سرهنگ فلاح کریمی با بیان اینکه متهم دستگیر شده که اهل و ساکن یکی از استان های مرکزی کشور می باشد، به ۳۷ فقره سرقت منازل مسکونی در رشت اعتراف کرد، بیان داشت: متهم طی سالهای ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ سرقت ها را مرتکب شده و کلیه صحنه های سرقت نیز توسط وی بازسازی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه غیربومی بودن و فرار سارق به خارج از استان دستگیری وی را با مشکل مواجه می ساخت، اظهار داشت: تحقیقات پلیس به منظور شناسایی همدستان متهم ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با توصیه به شهروندان در خصوص تجهیز منازل مسکونی خود به انواع تجهیزات حفاظتی و امنیتی ضد سرقت، از مردم خواست، در صورت ترک منزل به مدت طولانی، منازل خود را به اقوام یا همسایگان مورد وثوق بسپارند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz