دکتر رضا رسولی:
در یک سال و هفت ماه گذشته، هر هشت روز یک پروژه شهری افتتاح شده است

افتتاح سلول مهندسی‌بهداشتی دفن زباله در لندفیل سراوان - آبان ۱۳۹۵ - رضا رسولی

رشت رویایی- رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در مراسم افتتاحیه پروژه پارکینگ طبقاتی گفت: در طول یک سال و هفت ماه و هیجده روز گذشته هفتاد و دومین پروژه‌ای است که در رشت افتتاح می‌شود.

به گزارش رشت رویایی، دکتر رضا رسولی ضمن قدردانی از زحمات شورای اسلامی شهر رشت و شهرداری گفت: نقش هیچ‌کدام از دوستان را در این مسیر نمی‌توان نادیده گرفت و اصحاب رسانه، فرماندار، استاندار و بقیه عزیزان هم دست به دست هم دادند تا مسیری را شروع کنیم که شهر رشت از خواب معروف چند ساله بیدار شود و در مسیر توسعه قرار گیرد.

او همچنین گفت: امیدوارم کسانی که در خواب چند ساله هستند، با شنیدن صدای توسعه شهر بیدار شوند و در این مسیر همراه ما باشند.

این عضو شورا با اشاره به اینکه قرار است یکی دیگر از اولین‌ها در شهر رشت افتتاح شود، گفت: امروز خوشحالم که شاهد افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی در شهر رشت هستیم زیرا اجرای این پروژه در زیر ساخت ترافیکی بسیار حائز اهمیت است و این پروژه اولین پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با دیدگاه منافع عمومی است.

دکتر رسولی در ادامه گفت: نام مهندس فروتن بار دیگر می‌تواند به عنوان ایجادکننده یک اولین‌های دیگر در تاریخ شهر ما ماندگار شود. زیرا پروژه‌های اقتصادی که در این شهر انجام شده معمولاً به یس اقتصادی سهل‌الوصولی داشتند.

او با اشاره به اینکه پارکینگ طبقاتی هزینه بسیار زیادی را صرف می‌کند ولی بازگشت سرمایه آن در طول زمان و به صورت خرد اتفاق می‌افتد، گفت: کسی در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند قطعاً یک تفکر توسعه‌یافته و ارزشمند دارد و به تعهدات خود به عنوان یک شهروند واقف است و آن را به عنوان یک تعهد اجتماعی نه صرفاً اقتصادی انجام می‌دهند.

این عضو شورا با اشاره به اینکه پارکینگ طبقاتی در درگاه ورودی محدوده مرکزی شهر قرار دارد، گفت: در صورت برنامه‌ریزی ترافیکی از حیث عرضه و تقاضا می‌تواند محدوده ممنوعیت ترافیکی باشد.

رئیس کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت اضافه کرد: با تکمیل رینگ میانی اتفاقات خوبی برای شهر رشت به وقوع خواهد پیوست.

رسولی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این اتفاق مقدمه حضور سرمایه‌گذاران در این شهر باشد، گفت: فکر می‌کنم در طول شورای چهارم در کنار همکاران شهرداری و شخص شهردار مسیر خوبی را شروع کرده باشیم و امروز اتفاقات خوبی افتاده که باید به مردم تبریک گفت.

او با تاکید براینکه اتفاقی که در سراوان افتاد، اتفاق کوچکی نبود، گفت: امروزه عملاً کار اجرایی برای رودخانه‌ها با بهسازی سراوان، افتتاح سلول بهداشتی و راه‌اندازی تصفیه‌خانه سراوان با حمایتی که مسئولین و نماینده‌های دولت داشتند، محقق شده است.

دکتر رسولی از عدم موفقیت در حوزه سرمایه‌گذاری ابراز ناراحتی کرد و گفت: درک نادرست برخی از دوستان از سرمایه‌گذاری موجب شده است که چند پارامتر در انجام و اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری داشته باشیم و باید تفاوت بین اقتصاد و منفعت را به درستی درک کرد.

او نگاه کاسب‌کارانه به پروژه‌های سرمایه‌گذاری را مذموم دانست و گفت: اقتصاد شهر شامل پارامترهایی است که نمی‌توان به آن ارزش ریالی داد به معنای چیزی که از جیب بیرون می‌آید بلکه ارزش اجتماعی و ثانوی که به همراه دارد، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر رسولی گفت: امیدواریم همه ما با تغییر دیدگاه و درس گرفتن از اشتباهات گذشته برای ساختن آینده‌ای بهتر درس بگیریم.

او در پایان از مهندس نوروزی، جمشیدپور، مونا ابروفراخ، معاون استاندار، مهندس نظری، شهردار منطقه دو و همچنین دکتر سیدمحمد علی ثابت‌قدم تشکر و قدردانی کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz