دبیر شورای امنیت کشور:
در گیلان دغدغه امنیتی کلان نداریم

حسین ذوالفقاری - محمدعلی نجفی

رشت رویایی- معاون وزیر کشور و دبیر شورای امنیت کشور گیلان را از استان‌های بدون بار امنیتی در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: دغدغه‌ای از لحاظ امنیت در سطح کلان در گیلان نداریم.

دکتر حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور صبح امروز در پایان دیدار با استاندار گیلان در مصاحبه با خبرنگاران به حضور خود در همایش مشترک شورای‌های تأمین سراسر استان اشاره کرد و گفت: در این همایش سعی خواهد شد تمام نکات لازم و جامع امنیتی،انتظامی،نظامی و قضایی مطرح شود.

او در ادامه تشکیل شورای تأمین استان که به ریاست استاندار برگزار خواهد شد را از دیگر برنامه‌های سفر خود به استان عنوان کرد و گفت: در شورای تأمین استان به منظور کسب اطلاع از آخرین وضعیت امنیتی گیلان موضوعات مورد نظر بررسی خواهد شد و کمک‌های لازم نیز انجام می پذیرد.

معاون امنیتی وانتظامی وزارت کشور ، گیلان را از استان‌های بدون بار امنیتی در این سال‌ها عنوان کرد و ادامه داد: براساس ارزیابی‌های وزارت کشور دغدغه‌ای از لحاظ امنیت در سطح کلان در گیلان نداشته‌ایم.

ذوالفقاری با بیان اینکه براساس آمارها وضعیت استان از نظر کنترل جرایم،وضعیت خوبی است، گفت: جرایم خشن در استان خیلی خوبی کنترل شده است و نظم خوبی در استان وجود دارد.

او ادامه داد: تلاش‌های استاندار و مجموعه شوراهای تأمین استان در حوزه کنترل ناامنی‌ها بسیار مثبت بوده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور همچنین با اشاره به داشتن مرزهای آبی و زمینی گیلان افزود: تقویت امنیت حوضه مرزهای آبی از مناطق هزینه بر محسوب شده و نیازمند اعتبارات و بودجه‌های قابل توجهی است.

گفت با ابراز امیدواری از تحقق مصوبه‌ای در بخش دفاعی کشور در برنامه ششم توسعه،گفت: با تحقق این مصوبه نیروهای نظامی و انتظامی از لحاظ بنیه دفاعی تقویت قابل توجهی را خواهند داشت.

ذوالفقاری در ادامه آنچه را که تاکنون به تصویب رسیده، امیدوار کننده دانست و گفت: البته در بخش بودجه مرزی نیز که در حال پیگیری برای تحقق در سال جاری هستیم تا حداقل‌های مورد نیاز همکاران در حوزه‌های مرزی کشور تأمین شود.

دبیر شورای امنیت کشور در ادامه با اشاره به فضای مطلوب امنیت کشور،خاطرنشان کرد:در سطح ملی نیز الحمدا… کارهای بزرگی در بخش امنیتی صورت پذیرفته است.

او فعالیت گروه‌های تروریستی و تکفیری را از جمله تهدیدها در سطح منطقه عنوان کرد و گفت: این گروه‌ها در چند سال گذشته تلاش کردنده اند تا به هر نحوی نا امنی در منطقه ایجاد کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در ادامه با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و کنترل‌های چند لایه‌ی اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی در کشور موجب شد تا تلاش‌های گروه‌های تکفیری برای ایجاد ناامنی ناکام بماند افزود: برای نمونه می‌توان به خنثی سازی عملیات تیم خرابکاری که اخیراً تصمیم داشتند در یکی از استان‌های غربی و مناطق مرکزی اقدامات ضد امنیتی داشته باشند اشاره کرد.

او اضافه کرد: نیروی اطلاعاتی، انتظامی و نظامی از غروب روز گذشته تا صبح امروز در ۲ نقطه از استان کرمانشاه با این گروه تروریستی و تکفیری درگیر شدند و ۴ نفر از آنها را به هلاکت رساندند و ۶ نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

ذوالفقاری یکی از عناصر به هلاکت رسیده در درگیری صبح امروز را از افراد از قبل شناسایی شده و رده بالای جریان تکفیری در کشور عراق عنوان کرد.

گفتنی است جلسه مشترک شورای تأمین استان و شهرستانها به ریاست دکتر نجفی استاندار گیلان و با حضور دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور، مدیر کل امنیتی وزارت کشور، صبح امروز در تالار همایشهای غدیر استانداری برگزار شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz